The Daily je k vidění. Bez iPadu a ještě navíc zadarmo

The Daily: Indexed možná nebude mít příliš dlouhého trvání. The Daily magazín pro iPad je (coby celek) placený. A přesto se jeho obsah z iPadu dostal až na Web. A ještě navíc bez placení.

Links to all the free, public, web-friendly articles on The Daily, daily,” zní popis na The Daily: Indexed. Nedostanete se tak k ničemu, co by (snad) nemělo být v principu volně dostupné – ve skutečnosti je The Daily: Indexed něčím, co chybí v iPad aplikaci. Kompletním obsahem jednotlivých vydání složeným z článků, které čtenáři The Daily nasdíleli.

Samotné články se, pochopitelně, nacházejí na www.thedaily.com. Tvůrce blogu, Andy Baio, se v New York Times nechal slyšet, že vytvořit něco takového mu zubralo 20 minut.

Jakým způsobem se vydavatel The Daily k této “službě” postaví zatím není známo – ačkoliv žádný obsah z The Daily neuchovává ani nezprostředkovává přístup k čemukoliv neveřejnému, internet je místo, kde právníci mívají rozdílné názory od názorů uživatelů. A ačkoliv The Daily: Indexed může být pro The Daily prospěšné, nikdy nevíte, jak se na to bude nakonec dívat právník. Nebo vydavatel.