Analytik označil Meego za “největší vtip tech průmyslu současnosti”

Adnaan Ahmad, analytik Berenberg Bank, doporučuje Nokia (viz open letter to Steve Ballmer and Stephen Elop) aby urychleně získala přístup k Windows Phone 7 a snažila se obnovit pozici na americkém trhu. Tam se aktuální tržní podíl podle něj pohybuje na “nízké jednociferné” úrovni.

Meego, mobilní operační systém na kterém Nokia (a Intel) pracují již minimálně od loňského roku označuje za “největší vtip technologického průmyslu současnosti“.

“Get rid of your own proprietary high-end solution (MEEGO)-–it’s the biggest joke in the tech industry right now and will put you even further behind Apple and Google,” říká doslova.

Meego je prozatím (a už poměrně dlouho) ve stavu prototypu. Ostatně posledním změna na www.meego.com pochází z 28. října loňského roku. Od té doby trh s mobilními telefony spatřil nové verze Androidu i další významné změny a novinky u Apple.  Klasické telefony na ústupu a Android předstihl Symbian právě u SmartPhone – kde je vhodné připomenout i to, že čtvrtina mobilů prodaných v roce 2011 budou právě chytré telefony.

Nokia před nedávnem vyměnila CEO, novým se stal Stephen Elop, který přišel přímo z Microsoftu. O tom, že se Nokia vážně zabývá využitím Windows Phone 7 padaly dohady již dříve, ale zatím bez valného výsledku. Předchozí platformu pro chytré telefony Nokia získala zpět pod svou kontrolu a původní Symbian Foundation bude pouze licencovat Symbian. A Android Nokia vyřadila ze hry, poté co Anssi Vanjoki (mezitím už také rezignoval a Nokia opustí v březnu) prohlásil cosi o tom, že Používat Android je jako čúrat si do kalhot abyste se zahřáli.