MPAA zlikvidovala přes padesát torrentových webů

Motion Picture Association of America (MPAA) zlikvidovala 12 torrentových webů v USA a nejméně 39 ve zbytku světa. O které konkrétní weby jde není známo.

Při minulém “zátahu” na torrentové weby v USA  bylo podobným způsobem, tedy prostřednictvím obvinění z porušování autorského zákona u hostingových společnosti, odstaveno přes 70 webů. Na čerstvém zásahu se podílela nizozemská antipirátská skupina BREIN, stojící i za zrušení více než tisícovky torrentových webů v Nizozemí.

TorrentFreak zmiňuje, že se MPAA (s pomocí od BREIN) zaměřuje na malé weby, jejichž zrušení zpravidla není ani zaznamenáno uživateli.

The MPAA has done nothing but has helped piracy spread and now that Movie Companies and people are on to them there trying to make themselves and Brien Look good… These idiots have zero clue about the torrent world and now they are even so prone to lying to whoever will allow them to talk,” říká jeden z diskutujících pod MPAA Takes A Dozen Torrent Sites Offline

Hudební průmysl je zodpovědný za vznik i zachování pirátstvi a snahy o likvidaci malých či privátních torrentových webů nemají na nelegální šíření obsahu žádný vliv. Změnu u hudebního a filmového průmyslu ale nelze očekávat v žádné dohledné době – boji proti pirátství by nejvíce prospělo, pokud by hudba a filmy byly dostupné legálním způsobem a bez zbytečných omezení.