Mashable má k dispozici dokument, který ukazuje, že Google připravuje Google Offers, službu konkurující největšímu a nejznámějšímu slevovému serveru Groupon.com

Podle Google to Launch Groupon Competitor [EXCLUSIVE] plánuje Google spustit konkurenci Grouponu. V současné době již oslovuje potenciální zájemce. Potvrzuje to nakonec i odpověď přímo od Google:

“Google is communicating with small businesses to enlist their support and participation in a test of a pre-paid offers/vouchers program. This initiative is part of an ongoing effort at Google to make new products, such as the recent Offer Ads beta, that connect businesses with customers in new ways. We do not have more details to share at this time, but will keep you posted.”

Google Offers bude používat Google Checkout a bude propojené s Facebokem, Twitter, Google Reader a Google Buzz. Podle Mashable bude Google obchodníkům poskytovat 80% z jejich podílu na transakci tři dny po ukončení slevy. Zbylých 20% si ponechá po dobu 60 dnů na pokrytí případného vrácení peněz, pak i tuto zbylou část pošle prodávajícímu.

Google se pokoušel Groupon koupit a nabízel 6 miliard dolarů, Groupon nabídku odmítl.