Francie chystá „daň z tabletů“, výjimku dostanou ty s Windows

Vlastníte iPad? Android tablet? Budete platit anti-pirátskou „daň“, tedy něco takového, jako už platíte cestou zločinného vydírání v podobě poplatků z CD/DVD médií, tiskáren či vypalovaček. Prostě čehokoliv, co „umožňuje kopírovat autorská díla„.

Franci se chystá (viz Taxe copie privée sur tablettes : Archos pourrait attaquer au Conseil d’Etat) k zavedení poplatků 12 Euro za každý tablet, používající „ne desktopový“ operační systém a mající více jak 40GB úložné kapacity. Výjimku dostanou všechny tablety, vybavené Microsoft Windows.  Hlasovat o „anti-pirátské dani“ se bude 12. ledna.

Podle uvedeného zdroje by případné schválení této „daně z tabletů“ vedlo k okamžité odezvě v podobě žaloby od společnosti Archos. Henri Crohas, CEO společnosti, upozorňuje, že podobné poplatky by poškodily domácí výrobce elektroniky a navíc ukazují na nedostatek pochopení toho, jak vlastně tablety fungují. Tvrzení o nutnosti kompenzovat pirátství jsou podle Crohase pokrytecké a tablety s Windows jsou lépe použitelné pro „pirátství“, než tablety s jinými operačními systémy.