Windows Phone 7 hlásí 1.5 milionu “prodaných” kusů a růst Marketplace

V pondělí Microsoft oznámil přes 1.5 milionu prodaných kusů Windows Phone 7. Radost z případného úspěchu poněkud kazí to, že nejde o počet opravdu prodaných kusů, ale dodaných mobilním operátorům a prodejcům.

Polde Achima Berga, VP pro obchod a marketing, jsou dosažené výsledky “v souladu” s očekáváními společnosti. Windows Phone 7 byl uveden na trh v Evropě a Asii 21. října, na americkém trhu až 8. listopadu. The Current State of Windows Phone 7 ale upozorňuje, že poměr mezi WP7 a ostatními telefony (Android a iPhone) je je tak 1:100.

Analytická společnost Goldman Sachs nepředpokládá, že by se Microsoft WP7 dostal na dvouciferný tržní podíl v roce 2011.

WP7 Marketplace se blíží pěti tisícům aplikací a roste rychleji, než rostl Android Market na počátku a zhruba stejně rychle jako AppMarket pro iPhone. Zhruba tři čtvrtiny (72%) aplikací jsou dostupné zdarma, nejvíce oblíbenou cenou je 0.99 USD a nejvíce je her (22%). Následují pomůcky (15%) a zábava (11%). Nejméně je aplikací, které slouží pro podnikání (5%).

Android Market potřeboval šest měsíců na dosažení čtyř tisícovek aplikace, WP7 Marketplace měsíce dva. Upozorňuje na to IDC a vyjadřuje přesvědčení, že by Microsoft mohl mít v polovině příštího roku třetí největší portfólio aplikací na trhu.