Assange přišel o švýcarské konto a MasterCard blokuje platby WikiLeaks

Julian Assange je podle všeho nadále nejhledanější osobou na zeměkouli. A do absurdního drama vstoupilo i MasterCard.

MasterCard is taking action to ensure that WikiLeaks can no longer accept MasterCard-branded products,” uvedl včera mluvčí MasterCard v komentáři na zablokování plateb pro WikiLeaks. V MasterCard pulls plug on WikiLeaks payments to uvádí Declan McLaugh na americkém CNET News.


MasterCard se odvolává na “WikiLeaks zapojené v nelegálních aktivitách”. Což ve světle toho, že den co den pomocí MasterCard kyberkriminálníci získávají miliony je poněkud úsměvné. A bylo by zajímavé zjistit, kolik státníků totalitních režimů používá MasterCard.

Včera Assange přišel i o konto ve Švýcarsku, tamní banka ho zrušila s odvoláním na to, že “Assange uvedl neplatné bydliště a není schopen doložit, že má bydliště ve Švýcarsku”.  O tom zda tamní banky budou rušit stará známá nacistická konta nepadlo ani slovo.

Pokud se kongresmanovi Peteru Kingovi podaří WikiLeaks protlačit na seznam teroristických skupin (Congressman wants WikiLeaks listed as terrorist group) bude to mimo jiné znamenat i to, že pouhé napomáhání WikiLeaks bude zločin. Což bude jistě dobrá zpráva pro více jak dvě stovky zrcadel.

Julian Assange dnes velmi pravděpodobně předstoupí před britský soud. Do Velké Británie Švédsko po několika neúspěšných pokusech předalo žádost o vydání. Švédsko jeho vydání žádá na základě “znásilnění” ve formě “sexu bez kondomu” (zajímavé čtení viz Sweden’s reputation is on trial in Julian Assange case).