Twitter (ne)plánuje “Twitter News Service”

Biz Stone, jeden ze zakladatelů Twitteru, v rozhovoru (video) pro Reuters uvažoval o vzniku “Twitter News Service”- Otevřené zpravodajské službě využívající obrovské množství informací, které skrz Twitter prochází.

Twitter používá zhruba 175 milionů uživatelů celosvětově a denně vytvoří 95 milionů “tweetů”, krátkých zpráv o délce do 140 znaků. V České republice existuje několik desítek tisíc českých uživatelů Twitteru (odhady hovoří o zhruba 20-25 tisících účtech v ČR + SR).

Twitter je (hlavně s ohledem na způsob používání a publikování) často používání jako příklad zdroje dat pro “vyhledávání v reálném čase” (stejně tak jako Facebook.com či jiné podobně fungující sociální sítě). V řadě případů je to právě Twitter, kde se objeví první zmínky o nějaké dění – desítky minut i hodiny před tím, než si události všimnou média a dokáží ji zpracovat do podoby zpravodajství.

Nejenom TechCrunch.com (Twitter: “No Plans For A Twitter News Network”, But It’s Still An Interesting Idea) se ale domnívá, že Biz Stone volně a otevřeně reagoval na položenou otázku úvahou o možnostech. Nikoliv informací o “aktuálních plánech”.