“Nejnovější” příspěvky na Facebooku neukazují všechno a jak je to vlastně s výběrem

Ptal se mě jeden člověk na Facebooku, proč nevidí ve svých zprávách (News Feed) příspěvky z Page/Stránky, kterou spravuje. Neviděl jsem je taky, ale nakonec se našlo snadné řešení problémů. Ten bude mít každý s větším počtem přátel, aplikací a stránek(pages) než 250. Zdůrazním “a stránek a aplikací” , protože následující nastavení se nevztahuje pouze na přátele, ale také na stránky a aplikace.

V “News Feed” (česky Vybrané příspěvky) stránce si můžete vybrat mezi Hlavními příspěvky (tam algoritmus zahrnutí určuje Facebook a souvisí s aktivitou u příspěvků) a Nejnovějšímí – tam by teoreticky mělo být uvedeno všechno, co pochází od vašich přátel,stránek jejichž jste fanoušky a aplikací. A v tom je právě zakopaný pes.

Pozor na nastavení počtu příspěvků v

Přepněte si (viz (1)) na Nejnovější (Most Recent) a možná budete něco postrádat – začne to u Stránek(Pages), protože přátele mají přednost v zobrazování. Pokud ale máte víc jak 250 přátel/stránek/aplikací, začnou se postupně některé informace ztrácet.

Odrolujte dolů na konec stránky (viz (2)) a najdete tam “Upravit možnosti” (Edit Options), rozklikněte. Zobrazí se vám okno, které umožňuje vyjmenovat přátele, které chcete učitě vidět, skrýt někoho/něco koho vidět nechcete a nastavit počet zobrazovaných přátel (viz (3)). Počáteční nastavení je 250, což je číslo, které lze snadno překročit. Hlavně proto, že nejde pouze o “Friends/Přátele”, ale Connections/kontakty jak jim Facebook říká v seznamu přátel. A ve skutečnosti jde o Přátele + Stránky + Aplikace. V mém případě tedy 876 + 544 + 72.

První číslo zjistíte zobrazením vašeho profilu a v levém sloupci je počet přátel. Druhé na záložce Informace/Info ve vašem profilu, někde směrem ke konci je počet Stránek(Pages), kterých jste fanoušky. A třetí číslo je dostupné přes Účet -> Nastavení Aplikací -> nechat si zobrazit Autorizované. Pokud výsledný součet je menší (OPRAVA-VĚTŠÍ) než číslo uvedeno v (3) určitě vám něco a možná i někdo v přehledu chybí.