Barnes & Noble spouští PubIt!

Barnes & Noble spouští PubIt!PubIt! čerstvě spuštěný B&N je vcelku jasnou odpovědí na DTP (Digital Text Platform) od Amazonu. Publikační platforma pro nezávislé vydavatele a autory knih umožňující distribuovat jejich knihy skrz BN.com a Barnes & Noble eBookstore. B&N oznámil, že prostřednictvím PubIt! doplňuje do nabídky tisíce titulů od tisiců nezávislých vydavatelů a samo-vydavatelů, kteří se do služby zaregistrovali od května 2010.

Vydavatelé a autoři mohou své knihy prodávat v cenovém rozmezí 0.99 až 199.99 USD a při prodeji získat podíl z procejní ceny (65% u e-knih s cenou mezi 2.99 až 9.99 USD, po ostatní knihy 40%). Amazon.com nabízí 70%, ale systém výpočtu je poněkud komplikovaný s ohledem na započítání “ceny dodání” (založené na velikosti stahované knihy).

B&N PubIt! používá ePub formát – knihy lze nahrávat přímo v něm, nebo jako Microsoft Word, Text, HTML či RTF – v takovýchto případech dojde ke konverzi. Knihy potom mohou získat uživatelé Nook čtečky, ať již přímo samotného Nook hardware (a dalších čteček napojených na B&N obchod) či software verze (dostupné i na iPad, iPhone, iPod touch, Androidu a Windows počítačích).