Hraní s Bing Create: Španělský ptáček s rýží, medvědi na horské dráze a klauni na Hradě.

“Španělský ptáček s rýží” je ukázka několika věcí. Že generativní AI nechápe kontext, protože kdyby chápala, tak maluje jídlo.

Ale také toho, že dávat AI pokyny v češtině nemusí být až tak ideální. On se totiž španělský ptáček jako jídlo v angličtině možná nevyskytuje. Protože i když do promptu přidáte “jídlo”, tak výsledek je leccos, jen ne ptáček. Ale k sežrání to tedy je.

V angličtině je to “beef roulade”, takže můžete zkusit prompt “(spanish) beef roulade with rice”. Získáte přeci jen něco víc podobného, ale český španělský ptáček to samozřejmě není, ale roláda to je a obsah možná i trochu odpovídá. Ta posedlost olivami je každopádně velmi zajímavá.

Ještě přesnější by mohlo být “stuffed beef roll; beef roll, Spanish style”.

A co když zkusíte “stuffed beef roll Spanish style czech cuisine with rice?

Asi se prostě bude nutné smířit s tím, že české španělské ptáčky jsou anomálie. Jo a hlavně nezkoušejte “stuffed beef roll Spanish style czech cuisine with bread dumpling” – co získáte je vidět v obrázku v záhlaví.

Medvědi …

… na horské dráze. Prompt je “Polar bears ride a roller coaster, 3d, fantasy, blue, vista –ar 16:9 –s 50” protože jsem ho vzal od Dana Šturma, když jsme probírali jeho další newsletter – v tom aktuálním má v záhlaví medvědy z MidJourney. To proto to –ar 16:9 a tak. Což Bing neumí, jede jen čtverce. Ale medvědy umí.

Klauni na Hradě

A do třetice, “clowns on prague castle, digital illustration“. Potřeboval jsem něco “appropriate” pro Old School střípky a zmínku o jedné podivuhodné akci na Hradě.

Ano, rodina může být třeba jen sam/a máma/táta a dítě. Bože to je zase trapas. Akce na Hradě. Hezký #ai tool. Volby by vyhrálo ANO s 33,5 procenta, koalici Spolu odcházejí voliči. Fiala? Je mu to jedno ~ Old school střípky #newsletter ~ 3. – 9. října