Hraní s #stablediffusion: Styl provedení a kupa dalších příkladů

Původně jsem to hraní s kreslící AI dával do Old School střípků, ale přeci jen bude lepší to pouštět jako extra příspěvek. Takže tady je tak nějak třetí samostatný.

🚧 Doteď jsem generoval 512×512, 768×768 (víc nejde, potřeboval bych kapacitnější GPU), 1024×512 a 512×1024 se stejným seed 488212555. Chvíli zůstanu u 768×768 a čtveřici rozdílných seed. To 1024×512 mimochodem nemá moc cenu, dělá to neplechu. 512×1024 je nicméně fajn. Možná by to stálo také za čtveřici. Byť tedy jeden obrázek jsou zhruba 3 minuty, to jen aby bylo jasno. a ty nečtvercové se špatně dávají na instáč 🙂

Jinak jsem tedy chtěl aby mi to namalovalo “road to end of world, fantasy, 4K, artstation“. Prostě cestu na konec světa 🙂 A je to hezké, byť ta cesta tam moc není.

cabin in the woods on fire, vivid colors, hyerrealistic, 4K” dává pěkné výsledky. Až tak pěkné, že jsem si vygenernoval i 1024×512

👇 všechno níže je 512×512, 768×768, 1024×512 a 512×1024.

🏯 Některé věci to #stablediffusion #ai neumí, některé jen když to náhodou vyjde, některé to umí skvěle. Co třeba “Ruins of memory, mysterious, 4K, artstation“?. ♥

Ale takové “Broken half bridge, mysterious. moon, 4K, artstation” nic moc extra povedeného nedá. Tedy zajímavé to je, ale už to není realistické.

Mimochodem “Broken bridge ends halfway, mysterious, sun, sunny weather, 4K, artstation” trochu rozpačitý výsledek. Asi to neumí mosty.

🏙 “skyscraper ruins, post apocalyptic, hyper realistic, 4K” ukazuje, že prostě #stablediffusion se některé věci naučila na dobrých vzorech 🙂

🎨 Stable Diffusion – Micro Artist Studies obsahuje hodně ukázek téhož zadání doplněného o “by autor” (už jsem řešil někde v minulých hrátkách). Můžete toho zkoušet hodně, musí ale být jisté, že AI je “naučená” na dílech autora/autorky.

Na jednu věc si ale dávejte pozor, “by pablo picaso” je chyba a #AI to nepozná, nemá rozum. Správně je to “by pablo picasso“. V chybném případně dostanete to nahoře. Ve správném to niže.

🎨 O’Keeffe, Blue Nude vloženo do #stablediffusion má docela pěkné výsledky. Klasicky poplatné tomu, co o SD víme. Že neumí obličeje, ale hlavně těla .

🖼 Vzpomněl jsem si na skvělou písničku Milk and toast and honey a nechal si to namalovat. Bez ničeho to namaluje skvělou fotku. Z fleku použitelnou kamkoliv (no, občas tam jsou zábavné chybičky). Ale zajímavější je přidávat styl – “pen drawing“, “watercolor drawing” či “oil painting

A “Oil painting” pro “autumn, valley, trees, 4K, artstation” a pak variant bez “artstation”. To proto, že brzy bude podzim. A já podzim miluju.