Proč má Alza dlouhodobě problémy doručovat zboží? ~ Old school střípky ~ 2. – 4. června

Nechcete 3 miliony Euro? Vyrábí si SPD anti-kampaň proti sobě? Letiště Prahy hledá civilizovanou cestu jak mít taxíky. Nevěřím, že k tomu dojde. Ministerstvo školství lže o nedostatku míst na středních školách. K v KDU ČSL neznamená prý Křesťanská, co ten Bělobrádek hulí? Bomba zdarma ke stažení. A poznámka na konec, oběť rozhodně není Depp.

04. červen 2022

🏬 Dva roky, nějak tak možná od začátku covidu. ale nemusí to souviset, nedokáže Alza doručovat zboží. Odkládá, znovu odkládá, často ruší. Já to vyřešil tak, že zboží jedině osobně v Holešovicích nebo v AlzaBoxu, tam kupodivu celkem bez problémů.

Plus se vždy vyhnu objednání něčeho z “marketplace” – dřív to nebylo poznat, ale na základě mého návrhu je teď při objednání jasně vidět co má Alza skladem a co je od partnerů. Protože to od partnerů je na úrovní zboží z “běžného” e-shopu a Alza nedokáže zaručit nic – včasné dodání a dokonce ani doručení.

Říkat jim něco o tom že zrušíte objednávku a nakoupíte jinde je vlastně tak trochu legrace. Ten komu to říkáte nemůže nic ovlivnit a objednávek jsou miliony, takže jeden co /teoreticky/ nakoupí někde jinde je vlastně nedůležitý.

🤦‍♂️ No kdo by nechtěl 3 miliony Euro od EU za příkoří způsobená kovidem. Nejhorší je, že na takto zjevnou hloupost někdo naletí.

“vaši platbu zdrželi zkorumpovaní bankovní úředníci, kteří se pokusili přesměrovat vaše prostředky na vaše osobní účty.” … tak jo 🤦‍♂️

👍 Krok správným směrem, offline překladač v podobě pluginu od Mozilly. ale ukazuje jak komplikované to s překlady je. Kvalita místy šílená.

03. červen 2022

🤦‍♂️ Mám vlastně problém uvěřit, že tohle není fejk. Přesto si říkáte, že u této podivné existence by to klidně bylo možné. Dohledatelné to není, ty mraky sdílení k tomu nikdy neuvedou zdroj. Mohl to samozřejmě smazat, takže se už nic nenajde. Podle mého to tedy je fejk. Jen otázka, jestli si to v SPD vytvořili sami, protože to se běžně dělá. Nebo jestli to je někdo kdo nemá rád Fialu nebo SPD.

🚖 Tohle je taky dobrá taškařice. Já když lezu do taxíku (což je třeba @Liftago nebo Bolt) tak vím kolik to bude stát. Jenže to by na pražském Letišti nesměla roky vítězit nějaká podivná taxikářská lobby. Nebo se může říkat mafie?

🚂 Potřebuju se dostat do Třebotova. MHD. Taková legrační kovbojka, autobusy tam jezdí jednou za dvě hodiny, některé co půl hodiny. Zahrnuje to vlak, kde člověk nepřijde na to jestli si má koupit jízdenku nebo stačí Lítačka. U toho autobusu to taky předem nezjistí.

Tarifním pásmům nerozumím. A i kdybych rozuměl, o Lítačce na “návodu” není ani slovo. Cesta je to na hodinu a půl, na kole bych tam byl tak o 1/4 hodiny dřív. Autem za polovinu času. Kolo nenarvu do toho auta, pro které do Třebotova potřebuju zajet 🙂

↪ Kolečko Praha – Třebotov – Praha úspěšné. Hodinu a půl #MHD a docela to navazovalo (Jarov – Hlavák – Radotín, Třebotov, tam už nejde za Lítačku kdybyste někdy potřebovali) a zpět přes Ořech, protože zavřený Baranďák, takže hodina. A druhá #STK je tím taky vyřešená 🙂

🏫 Za problémy s kapacitami středních škol je i nezájem o některé obory, tvrdí ministerstvo … místo řešení jen další kupa výmyslů. Zkoušíme celkem 18 oborů, už dávno i to o co “nemá být zájem”. A všude postupně druhé kolo “Nepřijat” pro záplavu zájemců.

🚨 “Nic takového [jako vzájemné zneužívání] neexistuje. Máte primárního agresora a primární oběť.” a #unpopularopinion bude to, že oběť rozhodně není Depp

02. červen 2022

🕹 Tady máte bombu.

🤣 Křesťanství v názvu nemáme, říká emeritní předseda KDU-ČSL. Tedy Křesťanské Demokratické Unie – Československé Strany Lidové. Nikdo neudělal pro znemožnění křesťanství víc než Pavel. Nebuďte jako Pavel.