Old school střípky ~ 13. března 2022

Další pokus jak se zbavit “závislosti” na sociální síti v podobě vkládání většina věci pouze tam. Což, jak už dlouho víme, nefunguje. Dosah je mizerný, životnost jepičí, vyhledávače na to prakticky nefungují. Takže to zkusím (opět) dávat na blog. Protože od toho právě tenhle blog existuje. Jak to celé bude fungovat ještě nevím, teprve se to rodí. A budu si na tom zkoušet nějaké nové věci, včetně asi hledání nějakých pluginů (aktuálně zkouším Visual Link Preview) a otázky formátování.

➡️ No. Schytava to pěkně. Na Facebooku někteří přísahají že už neprectou žádnou knihu a brzy je možná začnou pálit. Pritom neřeší nic jiného než zdejší Rus vs Rusak.

▶ Pokud hledáte nějaké šablony s tématem Ukrajina tak Canva jich má nespočet.

Až někdy budete namítat, že česká CNN dělá ostudu té originální, tak je dobré si uvědomit, že ta originální je už delší dobu sama o sobě ostudou. Užitečné čtení v ‘Cuomo-W. Trump-L.’: How CNN’s Jeff Zucker and His Cronies Manipulated the News. Texty, výměna e-mailů a 36 zdrojů vypráví skutečný příběh o pádu nejlepšího televizního operátora.

Fascinující jak je celý ten rozhovor charakteristický naivitou. Linda Bartošová: „Kde chybí ženy, chybí i důležitá témata“ a prosím neříkám nic o tom, jestli je to špatně nebo dobře. Je na vás, co si z toho odnesete.

Ano, lidská blbost JE nekonečná a skvělý zdroj pro ty české příklady je Ústav pro studium internetových idiotů

Zdravotní péče o papaláše je v téhle zemi na vysoké úrovni. A nebývalé rychlá. Babiš podstupuje sérii vyšetření, mají odhalit příčinu zdravotních problémů

Mrazivá předpověď.

▶ Ten nový Gmail je jen další paskvil. Nový sloupec vlevo, nejde se ho zbavit, smysl nemá žádný. Druhý sloupec má pevnou šířku. Třetí nejde víc zmenšit. Vpravo už déle stejně zbytečný sloupec. Výsledek? Pro zobrazení e-mailu je nově ještě míň místa než předtím