Další přemýšlení. Jak pokračovat s @365tipů #novorocnipredsevzeti

ak pokračovat s @365tipů #novorocnipredsevzeti

Jedna z těch věcí, nad kterou klasicky přemýšlím hodně dlouho a ne a ne se k tomu dokopat. Celé to má ale nutnou podmínku – přesunout 365tipů na vlastní WordPress a pak začít dělat nějaké změny. Ke kterým je potřeba vědět pár věcí.

365tipů funguje od 1. ledna 2015. Sedm let. Je tam aktuálně přes 2 500 tipů a už v průběhu se některé “tipové” věci rovnou začaly jinde – PRtipy.cz, Kocicitipy.cz, Kolotipy.cz i FitTipy.cz. 365tipů dnes obsahuje už tolik tipů, že je obtížné se v tom orientovat (poslední 2 roky tomu tak rozhodně je) jak pro mé potřeby, stejně jako pro návštěvníky. Většina návštěvnosti je vyhledávání (někdo hledá řešení něčeho, dorazí na tip), ale i tady je otázka, zda to příliš velké množství témat neškodí v SEO.

Chtěl by to po přestěhování rozdělit

  • vystrčit ven jablečné (Apple) tipy, tedy ty pro iPhone, iPad, Apple Watch i Mac OS.
  • stejně tak osamostatnit tipy pro bezpečnost a ochranu soukromí

Zbytek asi nechat tak jak je, byť je to stále změť věcí pro Windows, sociální sítě, software, hardware, chytrou domácnost a tak vůbec.

Vlastní WordPress mám po aktuální velké stěhovací vlně vyzkoušený – odladil jsem i monstrum jako je FeedIT.cz (skoro 70 tisíc příspěvků) a podařilo se i vyřešit různé komplikace s zatěžováním webů, najít dobře padnoucí pluginy a nastavit si všechny potřebné postupy – jak pro migraci, zprovoznění tak pro další věci poté.

Rok návštěvnosti. Bývalo to lepší, než Google začal dělat SEO kouzla a vybral si co likvidovat

Příjmy?

Nedělám si iluze, že by snad přesun a dělení nějak mohlo vést k příjmům, ale kdo ví. Třeba by se něco na míru a extra mohlo začít dělat (na WordPress.com je to příliš komplikované). Přes reklamu (AdSense a podobně) to nefunguje, jsou to almužny dokud nemáte statisícové návštěvnosti. Přes affiliate to taky není příliš schůdné, byť nějaké menší peníze měsíčně to poslední roky přináší (menší = nějakou tu tisícovku měsíčně).

Nakonec tady ani o příjme nejde. 365tipů mi před těmi mnoha lety nahradilo denní blogování na Pooh.cz. Dalo tomu psaní nějaký smysl, slouží dobře pro školení. A klidně to přiznám, dělá mi dobře, pokud vím, že věcí co tam jsou někomu pomohu. Nehledě na to, že vlastně pomáhám sám sobě – schovávám si tam věci, které běžně několikrát ročně znovu potřebuju.

Jasně. Mohlo by to být větší, aktivnější, navštěvovanější – jenže tohle je hobby a ne full-time job. A já bych chtěl, aby to u toho hobby zůstalo. A bylo to stále pomocník pro odreagování.