Je to skutečně projev Adreje Babiše? Když fake nepoznáte od originálu

Následující screenshot vzal někdy od čtvrtka/pátka české sociální sítě útokem. Sdílen masivně lidmi, kteří žasnou nad tím, že Andrej Babiš není schopen vyslovit ani jednu srozumitelnou větu. Má to ale jeden háček. Je to podvrh. A záměrně řeknu podvrh, protože v množství v jakém autor tohle plodí už tomu nejde říkat parodie. Navíc se hodně snaží, aby to vypadalo jako reálné tím, že přidává “odkud” že to pochází a věnuje hodně energie přesvědčování všech co pochybují.

Problematické je že, Andrej Babiš je znám zmatenými projevy a pokud se podíváte na zápisy toho co předvádí ve Sněmovně, tak to opravdu není až tak dalece nepodobné tomuto. Byť, nutno dodat, že tahle “jolandizace” je už hodně za hranou.

Těžko se pak divit, že tenhle výmysl se tak dobře chytil a masově šířil. Možná nejlépe ze všech předchozích, které autor, Marek Vondrák, na Twitteru vytvořil (tady je originál). Je jich pochopitelně více a většina z nich je doprovázena zpochybňováním a zároveň mohutným ubezpečováním od Marka Vondráka, že to je pravda a že to takto opravdu řekl.

Což by zjevně ani nemusel. Dostali jsme se do situace kdy není možné rozeznat originál od parodie. A také do situace kdy tyhle výmysly šíří i politici a je jim to jedno.

Pokud chcete další z tvorby Marka Vondráka tak hledejte “Bureš v rádiu:” from:@marekvondrak. A připravte se na dlouhé čtení, počátek to totiž má nejspíš v tweetu z 7. března 2020. Ten ale Markovi vydržel několik měsíců a usilovně s ním spamoval na všechny strany 🙂 S něčím novým přišel až 16. srpna.

Na jednu stranu dost dobrý výkon. Na druhou stranu by možná tady nejlépe fungovalo staré dobré “v nejlepším přestat”.