Rebel Whopper od Burger Kingu není veganský. Vegani se cítí podvedení. Božínku

12. listopadu se objevila novinka od Burger Kingu jménem Rebel Whopper.  Módní bezmasý burger s tou nejpodstatnější složkou od společnosti Vegetarian Butcher. V oznámení o tom říkají:

… je složený ze šťavnatého, na ohni grilovaného masa rostlinného původu, doplněný čerstvě nakrájenými rajčaty, ledovým salátem, přelitý majonézou, kečupem, s křupavými okurkami a bílou cibulkou, v dozlatova opečené sezamové bulce. Rostlinné plátky jsou připravené na otevřeném grilu, takže si zachovají stejnou chuť i vůni jako kultovní masový Whopper. 

Dost podstatnou maličkost k tomu je nutné ale znát. Připravují to na stejných grilech jako ostatní burgery, takže říkat tomu veganský ani vegetariánský dost dobře nejde. Což samozřejmě obnáší i to, že se (někteří) vegani cítí podvedení a na sociálních sítích si stěžuji 🙂

74214597_10157650386484931_5400403307174821888_o.jpg

Pokud to chcete trochu ofišl, tak :

Podle ředitele značky Burger King pro Česko a Slovensko Daniela Ryšky nelze burger uvádět jako vegetariánský. „Tím, že máme jeden gril, kde grilujeme i ostatní hovězí maso, tak ten produkt je sice bezmasý, ale není ani vegetariánský ani veganský,“ uvedl Ryška.

Zdroj: Burger King uvedl v Česku sendvič s rostlinným „masem“. Není pro vegetariány

#welldone Burger King.  Byť tedy ani to nezmění můj postoj k tomu, že Burger King burgery jsou nejhorší burgery co jsem kdy potkal a jsou absolutně nežratelné.  #sorryjako

Nejsem ani vegan ani vegatarián ale mám bezmasé věci rád a rád si je dávám stejně jako si rád dám pořádný kus masa. To jen pro úplné pochopení té podstatné maličkosti, že tohle rýpnutí není nic proti veganům/vegetariánům. Tedy, nic proti těm co jsou normální. Ale možná by si v Burger Kingu mohli trochu rozmyslet lépe názvosloví a očekávání. Ale nakonec co, je to jenom Burger King. Nic moc.