Zálohování a synchronizace Google padá s chybou 5FA6B333

Tohle už si musím schovat do blogu, třeba se to totiž čase nějak vyřeší nebo najde cesta jak to vyřešit. Nové Zálohování a synchronizace už někdy od března 2018 týden co týden padá. Nejprve padalo tak, že to nebylo vidět. Prostě jste jednoho dne s překvapením zjistili, že synchronizace nefunguje a tahle nová náhrada za Google Drive (Disk Google) někdy před pár dny přestala běžet.

2018-11-17 07_26_21-Zálohování a synchronizace od Googlu.png

Někdy v září 2018 Google alespoň udělal to, že když už to padne, tak se o tom dozvíte. Důvod pádu je ovšem nejistý, někdy to padne když to má začít synchronizovat něco nového. Někdy to padne aniž by se cokoliv v systému reálně dělo.

Pokud vám to takhle spadne, tak stačí spustit znova. Což má taky jeden zábavný zádrhel – máte-li česká Windows, tak ta aplikace není nalezitelný přes český název – musíte hledat Backup a tam se objeví Backup and Sync from Google. Nové spuštění má samozřejmě jeden zásadní negativní efekt, bude trvat klidně i desítky minut, než proběhne – pokud máte v Disku Google uloženy desetitisíce souborů tak to bude všechny procházet a kontrolovat zda je nemá synchronizovat.

Řešení? Není. Obvyklé odinstalovat a znovu naisntalovat nepomůže, stejně to bude padat. Tady se můžete pobavit v Google Drive Help Forum nad klasickým přístupem technické podpory co copy-paste doporučuje právě to. A vůbec neřeší, že Mac nemá Windows a Explorer.  Nakonec stejně beznadějné je to zde

Jediné co pomáhá je vrátit se ke klasickému Google Drive (Disk Google) – což není až tak složité, ale pokud jste si už zvykli na novou funkčnost, tak tu tam nenajdete – viz Jak funguje Zálohování a synchronizace od Google (náhrada za Google Disk)? Zásadní tipy pro používání a Jak funguje Google Streamování z Disku? Čím se liší od klasického Disku Google?

Google navíc plánuje klasický Disk Google ukončit a nahradit ho právě tímhle padajícím monstrem.

[21.02.19] Stav nezměněn, stále to setrvale padá