Vstupenky do Aquaparku v Praze zdarma? Klasický podvod šířící se masivně přes WhatsApp co vás připraví o hodně peněz

Možná vám to také dorazilo, zejména pokud používáte WhatsApp. Skvělá nabídka vstupenek do Aquaparku v Praze. Prý při příležitosti výročí a celé to má klasickou konstrukci podvodu.

2018-06-30 21.02.53.png

První věc, která by vás měla trknout je doména. Aquapalace Praha rozhodně nemá  doména aquapalace-cz(dot)win.  A zcela určitě jeho web nevypadá tak divně, jako to na co se na této doméně objeví.  Tohle si vždy můžete snadno ověřit nalezením správného webu – tady jde o www.aquapalace.cz

Trknout by vás měla i druhá běžná věc u podvodů – podivné překlady. Tady “dávají 5 bezplatných průchodů 500 rodinám”.

Zbytek je taky charakteristický pro podvod – ve spodní části generované falešné komentáře vypadající jako z Facebooku. Nutno odpovědět na nějaký kvíz, náhodně generovaný počet “zbývajících vstupenek”.

TIP: 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp?

2018-07-01 11_12_20-Aquapalace Prague!.png

Trknout by vás mělo i to, že po odklikání otázek (je jedno na co klikáte) to po vás bude chtít sdílet s dvaceti přáteli přes WhatsApp – ono sdílení mimochodem nemá nic společného s aquaparkem. Ve skutečnosti sdílíte toto

*Adidas rozdává 5000 svobodných párů obuvi k oslavě svého 93. výročí*. Získejte své boty zdarma :  www_adidas-cz_win

.Ano, pochopili jste správně,  na adidas-cz(dot)win je další podvodný kvíz – pro změnu se vydávající za Adidas.

Co se stane když podvod šíříte přes WhatsApp?

Pokud jste tak blbí a pošlete něco takového dál na své přátele, tak se především může velmi brzy stát, že vám Facebook zruší účet na WhatsApp.

2018-07-01 11_23_33-Aqua Palace Vstupenky zdarma.png

Každopádně, pokračuje to další stránkou (final.html) a přesměrováním na giveawaypromo(dot)win/aqua/ – což je opět další fake stránka – je plná obrázků pro klikání, kde každé klikání podvodníkům vydělává peníze přes affiliate.

2018-07-01 11_23_48-Závod na zábavný park.png

Teoreticky vás to má přivést na zadání adresy pro získání vstupenek – skutečnost je, že se ocitnete na Coreplays(dot)com a bude to po vás skutečně chtít e-mail a heslo pro založení účtu – pokud nejste úplně hloupí, tak tady se registrujete do nějaké služby na “přehrávání filmů” a pokud tam skutečně platební kartu zadáte, tak přijdete během krátké chvíle o vyšší desítky dolarů a bude velmi obtížné se toho zbavit.

2018-07-01 11_24_34-coreplays - Watch Movies Instantly Online.png

Pokračuje to snahou vymámit z vás číslo platební karty – tady už byste opravdu měli použít mozek, protože tohle vás může připravit o dost peněz. Coreplays  je navíc známé podvodné místo (viz například zde  a zde

2018-07-01 11_27_56-coreplays - Watch Movies Instantly Online.png