Amazon.de Echo do Česka nedoručuje. Opakuji, nedoručuje. Ale můžete to vyřešit

Je hodně podivných věcí okolo “českého” Amazonu,  o kterém už byla řeč v AMAZON.DE V ČEŠTINĚ? SNADNÉ NAKUPOVÁNÍ? NE TAK RYCHLE. NEFUNGUJE TO. Jedna z těch poněkud ještě více podivných je, že si tam nemůžete objednat Amazon Echo zařízení (ani příslušenství). Na české adresy prostě nedoručují.

Je to dost těžké vysvětlovat lidem na sociálních sítích, kteří se ani nepokusili něco takového objednat, nebo se dívají na Echo, které zrovna není skladem, takže se tam ona informace o nedoručování nezobrazuje.

2017-12-05 16_58_09-Das neue Amazon Echo - Alexa Voice Service - Amazon.de.png

Takže to zopakujme, Amazon.de vám Echo ani Echo Dot (ani cokoliv jiného) do Česka prostě nedoručí. Musíte mít adresu v oněch několika zemích, kde je Echo “možné” používat – což je z Evropy Německo, ale také třeba Velká Británie a Rakousko.

2017-12-05 17_05_02-Amazon Echo Dot, Zertifiziert und generalüberholt - Alexa Voice Service - Amazon.png

Tohle jsem řešil už někdy před půl rokem. Chtěl jsem si pořídit Echo na testování a zkoumání. Zjistil jsem že to nejde (a nejde to dodnes) a po chvilce dotazování jsem od Amazonu dostal následující vysvětlení:

2017-12-05 19_34_48-Výsledky hledání - daniel@justit.cz - JustIT.cz Mail.png

Pokud se vám to nechce luštit, tak Amazon vám dodá Echo jenom do těch zemí, kde vychytávky co Echo umí fungují. Což, pravda, je v Česku poměrně omezeno – a nemá to ani tak nic společného s tím že Echo umí jenom anglicky, německy a čínsky.

Každopádně v  Jak z (nejenom) Amazonu (v praxi z Amazon.de) koupit zboží, které odmítají doručit do Česka? se dozvíte, jak je tohle možné vyřešit. A už brzy se na @365tipu objeví tipy týkající se Alexa a Amazon Echo.

PS: Osobně si myslím, že tahle přehnaná péče o zákazníka, který je považován za nesvéprávného je neskutečně nesmyslná. Echo jsem si pořídil s tím, že vím, že některé věci prostě fungovat nebudou. A také s tím, že na “to” budu muset mluvit anglicky.