Sbírání víček? To vážně někdo dělá? Starý příběh Petra Horkého z Hottechu aktualizovaný o Letce z Kbel a ostudu na Facebooku.

Když si to tak člověk čte, tak už dávno měl sedět. Jenže, to by poškození museli přestat řešit hlouposti na sociálních sítích

POZNÁMKA: Tento článek byl vydán 28. listopadu 2015. 27. července 2017 jej vracím na nový Pooh.cz s ohledem na aktuální dění okolo “sbírání víček”. 

Nikdy jsem moc nechápal, proč by někdo sbíral víčka z PET lahví a pak naivně doufal, že to někomu pomůže. Notabene když se spojí s někým, kdo za kilogram víček slíbí osm korun, ačkoliv normální výkupní cena ve sběrnách je tři koruny. Ale ano, nepochopitelně se najdou  lidé (a občas ještě dokonce policisté z policejních stanic) a  “sbírají víčka”.

Budu trochu jizlivý, zlý a sarkastický, když k tomu dodám, že si vlastně tak trochu říkají o to, aby je někdo jménem Petr Horký na sociálních sítích sprostě napadal a zesměšňoval. Proč jsem tak zlý? Protože si myslím, že by si soudný člověk měl umět spočítat, že mu nikdo nemůže vyplatit 8 Kč za kilogram víček, když se vykupují za 3 Kč.

A také by si měl spočítat kolik že je potřeba koupit lahví, aby se jeden kilogram víček dal dohromady. A pak by mu došlo, že tohle je fantastická aktivita pro výrobce nápojů na jedné straně. A fantastická příležitost pro podvodníky všeho druhu.

TIP: Kupujete limonády v PET lahvích? Zkuste místo každé druhé limonády částku dát stranou a každý měsíc poslat peníze přímo na pomoc těm, kterým jste chtěli pomoci nesmyslným sběrem víček.

Doporučené čtení? Viz Doporučovat dětem sbírání víček je zločin na jejich finanční a sociální gramotnosti

Když se pan Horký s Hottechem objevil poprvé, byl nějaký ten červenec. Bylo to lahůdkové a mám z toho desítky screenshotů. Ale máme tu listopad 2015 a z dost nepochopitelných důvodů lidé stále sbírají víčka a stále se nechávají nachytat. Naivně odevzdávají víčka a pak se diví, že se nic nestalo a žádné zachráněné dětské životy se nekonají. A také se stále diví tomu, že pan Horký z Hottech stále stejně hulvátsky a sprostě napadá každého, kdo mu kříží cestu.

Celé je to tak absurdní, že o tom už píše i Klatovský Deník – Za víčka jim firma nezaplatila hovoří o tom, že jim právě někdo takový jako Petr Horký (Hottech) nezaplatil ani korunu. Nepředstavitelné na tom celém je, že měli dostat peníze za 3 270 Kg víček (ano, přes tři tuny víček). Dokážete si představit, kolik peněz muselo být vynaložená na to, aby byl koupen odpovídající počet lahví? Zlatý důl pro výrobce limonád. Jednoznačně zlatý důl.

A pan Horký pokračuje ve lžích, výmluvách, tvrzení že zaplatil ač nezaplatil a nikdy nekončících záplavách sprostoty a vulgarit na sociálních sítích. Přitom, když si to tak člověk čte, tak už dávno měl sedět. Jenže, to by poškození museli přestat řešit hlouposti na sociálních sítích a věnovat hodinu času tomu, že to celé odnesou na nejbližší policejní služebnu.

PS: Pokud si říkáte, že pan Petr Horský nemůže být takový nevychovaný zmrd (pardon), že to je nějaký troling, celé je to fake, či že mu snad někdo hacknul účet? Ne, takhle to běží už od července tohoto roku, Pořád stejně. Lidé nedostávají peníze, lidé se ozvou, lidé jsou ignorování, lidé se ozvou ještě víc, jsou zaplavení nadávkami a napadání a pořád dokola se objevují stejné výmluvy. Jsou neschopní, neumí se registrovat, peníze byly vyplaceny, dodali špatný účet. A takhle pořád dokola.

POZNÁMKA: Tento článek byl vydán 28. listopadu 2015. 27. července 2017 jej vracím na nový Pooh.cz s ohledem na aktuální dění okolo “sbírání víček”. 

A protože jste dočetli až sem, tak pokračujte do Doporučovat dětem sbírání víček je zločin na jejich finanční a sociální gramotnosti

[21.08.19] Nikdy nekončící problém

Pokud byste si snad mysleli, že po tolika letech (máme 2019, výše popsané se odehrávalo před čtyřmi lety) konečně lidé přestali dělat absurdní věci, tak špatná zpráva. Nepřestali. A ještě se tím chlubí na sociálních sítích.

V níže uvedeném příkladu mohli oni letci ušetřit několikanásobně více peněz nekupováním PET lahví, nesbíráním víček a něco i na benzínu, který při tom spotřebovali. Ušetřenou částku mohli dát rovnou potřebným. Za ty “stovky” kilogramů víček dostanou pár stovek korun. To aby bylo jasno. Jen je ještě dost nejisté, kde ty stovky kilogramů jsou, sedm pytlů a víčko vážící jeden gram nejsou moc v souladu.

2019-08-20 20.25.32.jpg