Zvláštní nápad smazat Instagram aby se zbavil posedlosti počtem sledujících

Zvláštní čtení ve Why I Deleted My Instagram, které tak nějak patří do jednoho z trendů v posledních měsících. Článků o tom, jak někdo smazal sociální profil či profily. Tenhle řeší smazání Instagramu protože autor se nedokázal zbavit posedlosti “optimalizací počtu sledujících”.

Osobně mi to přijde velmi zvláštní, za to desetiletí co mám různorodé profily na sociálních sítích jsem nikdy neřešil kolik mám sledujících. Primárně mě zajímaly proto, abych na ně mohl dávat věci, které mě tam baví dávat a také sledovat věci, které rád sleduji. U každé ze sociálních sítí je to trochu jiné. Facebook je více lidský, Instagram více fotografický, Pinterest více na módu (a boty) či nějaké ty věci jako je steampunk a alternativní světy. Twitter zpravodajský. Jediné co mně čas od času přivádí k myšlenkám na smazání jsou momenty srážky s blbcem, ale i to je snadno řešitelné. Tlumení, blokování, ignorováním.

V onom výše uvedeném čtení o smazání Instagramu je něco o tom, že od té doby co si dotyčný (je to fotograf) smazal Instagram, tak má více času na dělají fotek, které jeho samotné těší, nikoliv fotek, které těší jeho audienci. Opět zvláštní, nic mu přece nebrání aby měl Instagram, který těší především jeho samotného. Hodně tam řeší to, že nemůže skrýt kolik Líbí fotky mají. Jenom další zvláštnosti, počty líbí na fotkách jsou něco nicneřikajícího, něco čím je zbytečné ztrácet čas.