Logitech Spotlight je moderní ukazovátko na ovládání prezentace z počítače

Pokud často školíte a prezentujete z vlastního počítače nebo máte učebnu kde se prezentuje z počítače, je dobré mít nějaké to “klikátko”. Tedy něco připojené k počítači na kterém běží prezentace a umožňuje vám to, alespoň, posouvání mezi snímky dopředu i dozadu.

logitech.spotlight-JT020j3_11.jpg

Logitech Spotlight je nedávno na trh uvedené “klikátko”, které toho ale umí poněkud více než jenom “dopředu” a “dozadu”. Pokud si do počítače pořídit software od Logitechu, tak budete moci na prezentaci ukazovat – přímo na obrazovce počítače se po stisku ukazovacího tlačítka objeví zvýrazňující kruh a vy budete moci prostým pohybem Spotlight klikátka rukou po obrazovce pohybovat. Ukazovátko navíc umožňuje i kliknout, takže počítač můžete na dálku ovládat alespoň tímto jednoduchým způsobem.

Mimo to ještě Spotlight umožňuje nadefinovat extra aktivity pro “dopředu” a “dozadu”, kdy se při dlouhém stisku může stát vybraná aktivita (praktické může být například nastavení na ovládání hlasitosti).

Ukazovátko si navíc můžete nastavit jak rychle se má pohybovat a může sloužit i jako zvětšovací sklo (lupa) nebo je na výběr ze dvou druhů ukazovátka. Bez software od Logitechu se Spotlight dokáže chovat alespoň jako klávesnice umožňující prostý posun snímku vpřed, vzad.

Spotlight se připojuje buď přes Bluetooth přímo v počítači/notebooku nebo s pomocí přiloženého USB Bluetooth přijímače (BT 4.0, 2.4 GHz) – ten by měl zajistit obvyklý dosah do 30 metrů, samozřejmě s ohledem na klasická omezení Bluetooth.

Spotlight umožňuje použití na Windows i Mac (ne, Linux software k dispozici není, ale bude tam fungovat jako připojená klávesnice, stejně jako v Androidu či Chrome OS) a funguje ve všech běžných klasických prezentačních programech (Power Point atd) a bude sloužit i mimo ně.

Spotlight se dobíjí USB-C kabelem (140 mm dlouhý) a měl by poskytnout až tři hodiny prezentování už po jedné minutě nabíjení – indikace docházející baterie je vibrací a rozsvícení červené indikační ledky (na horní straně). Plné nabití trvá zhruba hodinu a mělo by vydržet až na 3 měsíce. Součástí dodávky není USB zdroj, ale 85 mAh baterie můžete snadno dobíjet z notebooku i jakéhokoliv USB zdroje.

2017-04-23 18_50_33-Logitech Presentation.pngVibrace je nastavitelná i jako upozornění na dobu vašeho prezentování kdy vás Spotlight upozorní vibrací na to, že se blíží čas konce prezentace a že čas vypršel. Vše nastavitelné a spouštěné automaticky při odkliknutí prvního snímku. Užitečná vlastnost.

S váhou 49.2 g (něco málo k tomu ještě přičtěte v podobě nabíjecího USB-C kabelu a USB přijímače) a velikosti 131.3 x 28.1 x 12.1 mm můžete tuhle pomůcku bez problému nosit v brašně s notebookem. Dobře se drží v ruce a ovládání pohybu ukazovátka pomoci gyroskopu a 3D akcelerátoru je velmi užitečné řešení.

K používání mám jedinou drobnou výhradu – nabíjecí konektor (USB-C) je schovaný ve spodní části, tam kam se běžně vkládá USB Bluetooth přijímač – ten je nutné vyjmout a vložit USB-C konektor nabíjecího kabelu (na druhé straně má klasický USB konektor). Vzniká tak trochu nešikovná nutnost vyměňovat dvě věcí a nosit s sebou malý nabíjecí kabel. Pokud ale máte přímo USB-C vybavenou nabíječku, tak tohle odpadá. Součástí dodávky je i pouzdro, do kterého ale nabíjecí kabel nedostanete – pokud ale plně nabijete, tak nabíjecí kabel nejspíš nosit stále s sebou nemusíte.

Logitech-spotlight-all.jpg

Spotlight je možné pořídit v zlaté, břidlicové a bílé barvě za (na Alza.cz) 3 490 Kč  2 990,– Kč (včetně DPH). Cena nikoliv nízká, ale s ohledem na schopnosti a použitelnosti rozhodně ne špatná.