About.me má novou podobu. Jednodušší a i lepší než dřívější

Pokud čirou náhodou máte profil na about.me tak se na vás možná usměje štěstí a umožní vám přejít na novou podobu. Ta je, nutno dodat, podstatně jednodušší než předchozí jak v té viditelné části, tak v tom jak si ji vyplníte. oproti předchozímu velmi komplikovanému systému se teď prostě díváte na váš profil a v pravé části postupně vyplníte vše co se vám vyplnit bude chtít.

Jméno a příjmení žádné vychytávky nemá, klasicky narazíte na to, že používají font, který neumí správně české znaky. BIO podle všeho doznalo poněkud rozšíření, takže rozhodně dobře, je to HTML box, který ale odkazy na aktivní nepřemění (a copy paste z HTML editoru nepomůže). Fotografii můžete mít jenom jednu, ideálně poměrně velkou a můžete nastavit “fokus”, čímž ji můžete posunout ve výsledné podobě. Design vašeho profilu je responzivní, takže fotku opravdu nepodceňujte.

2016-01-24 12_05_07-Daniel Dočekal - Prague, Czech Republic, Bradbury Media _ about.me

TIP. Můj profil můžete najít na about.me/daniel.docekal a je v něm vyplněná většina věcí, která vyplnit jde (není vyplněno vzdělání a samozřejmě některé ze sociálních médií, kde namám profil).

Location ničím zajímavá není, Interests umožní vyplnit maximálně pět zájmů, zobrazí se v podobě hashtagů v profilu. Occupation pouze tři věci, které děláte – půjde to pod vaše jméno, spolu s tím odkud jste – a zde uvedete i jméno vaší firmy – to půjde na jiné míst, ale snadno uvidíte kam co jde. Education je pro vyplnění vzdělání Spotlight je bohužel jenom jeden akční prvek, objeví se pod jménem a popiskem a umožňuje kliknutí s odvedením na webovou adresu.

Design & Color nabídne tři možné vzhledy – s malou fotkou v záhlaví, velkou fotkou v záhlaví nebo s fotkou vlevo a popisky vpravo. Osobně mi nejhezčí připadá právě poslední možnost. Lze tu změnit i barvu – týká se akčního prvku a případné barvy pozadí u prvních dvou vzhledů

2016-01-24 11_46_54-Daniel Dočekal - Prague, Czech Republic, Bradbury Media _ about.me

Poslední možnost Social Links obsahuje pár desítek sociálních služeb a médií, kde stačí vyplnit odkaz na profil. Objeví se v podobě ikonek na konci vašeho profilu. Nečekejte, že by to bylo podle abecedy.

Poslední co můžete s profilem dělat je změnit e-mail/heslo a, samozřejmě, zaplatit si za PRO verzi. Za  48 dolarů ročně (dodal bych, že je to extrémně drahé) můžete mít profil na vlastní doméně nebo na některé z .me domén s vašim jménem.

PS: Následující obrázek je to jak stejný profil vypadal v předchozí podobě.

old-screenshot-about.me 2016-01-19 18-41-14