5S – Lucie Marková – Živel co vyrábí šperky a dělá do módy

lmŽivelná, nepřehlédnutelná, originální a nezastavitelná, Lucie Marková je k nalezení na www.luciemarkova.com, kde najdete právě a zejména šperky. Ale pokud budete chtít šaty, tak na tohle má ještě Fler a je možná dost škoda, že její tvorba není snáze dohledatelná.  Ale taky ji najdete za fashionspace.tv, kde ale spíš už jde o ohlédnutí za jedním projektem co momentálně spíš stojí.  

Šperky?

Když vy jste dort, šperk je třešnička. Jsou jako malé reflektory, co rozzáří osobnost. Když si vyberete ty, co se třpytí, budete se taky třpytit. Když se třpytit nechcete, je fajn si vybrat něco, co nějak souvisí s vaší osobností. Třeba teď jsou u mě na eshopu nejoblíbenější náhrdelníky s fotkou, kterou posílají sami zákazníci. Vytvářejí si tak vlastní originální šperky, co mají jen oni. Baví mě sledovat, jak jsme doopravdy každý originál a pro kolik lidí je důležité mít něco unikátního, co si sami vytvořili.

Móda?

Je pro mě architektura těla, papír, na který píšeme, kým jsme. Vždycky dáváme tím, jak vypadáme, naprosto jasně najevo, kdo jsme a kam kráčíme. Myslím, že je lepší toho využít, než to ignorovat.

Chlapi?

 Jako čokoláda, těžko se odolává:)

Internet?

Baví mě, co všechno se dá na síti najít a vytvořit. A baví mě móda na internetu. Kamenné obchody jsou prostě doba kamenná, nějakou dobu to fungovalo, ale je potřeba se posunout.

244-lm2

Inspirace?

Inspiruje mě obří humr na šatech Elsy Schiaparelli, návrhářky, co spolupracovala se Salvadorem Dalím. Chápu to jako smysl pro humry a toho se držím.  Přišla jsem na to, že co mě nezabije, to se o to pokusí později. Beru to jako inspiraci neopakovat chyby a brát věci s humrem. Toho se držím i když navrhuju.
Dlouho jsem například lepila perly stejným lepidlem jako Swarovski, ale vždycky přišel někdo, kdo na ně šlápnul nebo je nosil v peněžence a ony se tak nějak rozbily.Tak jsem přemýšlela, co s tím. Řekla jsem si, že by bylo fajn, aby se nerozlepovaly a požádala firmu, která vyrábí lepidlo na skafandry pro Nasa, aby mi poslala něco, čím to bude držet. Poslali. Dvacetkrát jsem na ně dupla a drží.
___________________________
5S aneb Pět Slov je pokus
. Pět slov položených jako otázka je ideální cesta jak se vyhnout složitému formulování otázek pro rozhovor. Riziko je v odpovědích. Zpovídaný může také zvolit pět slov jako odpověď. Takové je riziko. 5S představuje zajímavé lidi, zajímavé pro tazatele, který doufá, že budou zajímaví i pro čtenáře. A že o sobě poví něco zajímavého.