Guy Kawasaki – další dobře namazaný tweetující stroj

Skoro 1.5 milionu sledujících a stejné schéma jako Vala Afshar. Byť tady nejde o šest tweetů za hodinu, schéma a způsob je stejný. Co nejvíce tweetů, hustě automatizováno, tweety opakovány pořád dokola, občas se něco málo přidá.

Guy Kawasaki na Twitteru

Skoro mám pocit, že @GuyKawasaki pohání stejný tweetovací stroj jako ten co pohání @ValaAfshar. Shodné znaky v podobě databáze tweetů, které se opakují, běžně i v jednom dní, navíc po čase tweety dojdou a databáze začne jet opět od počátku

Guy Kawasaki podle Twitonomy
Guy Kawasaki podle Twitonomykawasaki-top-posts

 

Je zde sice určitý prvek náhodnosti a jsou přidávány nové tweety reagující na aktuální události, ale vše je tvrdě automatizované. A samozřejmě, neočekávejte odpověď na zmínky či dotazy. A to i přesto, že tyto účty žádný vysoký engagement nedosahují, takže na přímé zmínky by neměl být problém odpovídat.

Engagement vlastně nic moc. Analýza ze Zoomsphere.com
Engagement vlastně nic moc. Analýza ze Zoomsphere.com

kawasaki-admin-tweets

Pravdou je, že Guy Kawasaki tak vysokou kadenci jako druhý zmíněný nedosahuje. Vala Afshar (viz Dobře namazaný Twitterostroj co tweetuje tři roky průměrně 6 tweetů za hodinu. Prakticky Nonstop) dokáže i dvě stovky tweetů denně, dost často s tweetuje s odstupem pár minut a je zcela evidentní, že tady žádný člověk za tímto účtem nesedí. Guy Kawasaki se pohybuje okolo 30 tweetů denně a dost zásadně se liší i obsahem – zatímco Vala Afshar se spoléhá na zdánlivě nekonečnou záplavu mouder, citátů a podnikatelských moudrostí (velmi často bez uvedení zdroje, takže nemůžete ani ověřit pravdivost), Guy Kawasaki sází na zábavu.

Paradoxem je, že to vlastně nijak pořádně nefunguje ani v jednom případě (tedy aspoň ne tak, jak by jeden očekával). Jeden a půl milionů sledujících vůbec nepřináší odpovídající engagement. Tedy lépe řečeno, nějaký tam je, ale nijak zvlášť významný. Prostě kvantita neznamená kvalitu. Co je ale i z tohoto příkladu jasné je, že na Twitteru je vcelku normální, že se tweetuji jako o život. A že si nikdo nedělá hlavu z toho, že pořád dokola opakujete totéž.