Infografika: Nejsledovanější česko-slovenské účty na Instagramu

Po hraní si se službami na tvorbu infografik jsem se odhodlal k pokusu vytvořit jednu ručně. Trochu využívám toho, že se postupně chci dopracovat k něčemu podobnému jako je výsledek ze služby Infogr.am (a také trochu podvádím, protože jsem si graf nechal vytvořit tam). Po zahraničním TOP 10 je čas ne místní.

U česko-slovenského Instagramu máme jednu výhodu, existuje www.obrazeni.cz  snažící se mapovat účty v těchto dvou zemích. Samozřejmě z toho plyne, že zjištěné TOP 10 zdaleka nemusí být úplné, stejně jako je otázkou, zda některé účty vůbec do kategorie “česko-slovensko” patří. Bohužel nic jiného k dispozici není. Instagram o počtech uživatelů v jednotlivých zemích nemluví. Zahraniční žebříčky by se musely projíždět ručně a dohledávat, jestli je daný uživatel z ČR či SR. Což, popravdě, je dost obtížně zjistitelné.

Po chvilce hraní přímo v editoru (a s využitím grafu vytvořeného v www.infogr.am) je výsledek snad ne zcela špatný, byť tady jasně platí, že nedostatek zkušeností hraje podstatnou roli.

A pro srovnání, předchozí “infografika” – světový žebříček, přímo tak jak jej vytvoří právě zmíněný infogr.am (viz Snadné infografiky pomocí služby Infogr.am – zejména pokud máte graf a menší nároky)

A samozřejmě nezapomeňte ani ne další pokus z hraní si s infografikami, Ten najdete v Infografika: Kam kráčí Google+? A test další služby na infografiky