Snadné infografiky pomocí služby Infogr.am – zejména pokud máte graf a menší nároky

Existují různé pomůcky pro tvorbu infografik online a jednou z nich je infogr.am – ta se vám bude hodit, pokud máte menší nároky, nechcete výsledek příliš  mnoho upravovat a nebude vám vadit, že nemůžete přízpůsobit velkosti písma, zarovnání a některé další věci.

Použití  infogr.am možná bude nejvhodnější, pokud máte nějaká data, která chcete proměnit v poměrně dobře vypadající graf – možnost importovat Excel/CSV nebo si prostě vyplnit tabulku s daty je výborná a na výběr je slušné množství grafů. Byť i zde budou některé maličkosti, které budete postrádat – třeba lepší možnost zarovnat čísla v u grafů, změnit velikost písem či snáze pracovat s barevností.

//e.infogr.am/js/embed.js

Tohle je ostatně jeden z nedostatků téhle služby – lze upravit příliš málo věci. Chybí i takové maličkosti jako možnost vystředit text místo pevného zarovnání doleva. Na druhou stranu, výsledek je povedený a nezabere vám příliš času. Pokud nechcete platit a přejít na PRO verzi, tak si budete muset vystačit s uložením právě na infogr.am a použitím odtamtud (případně vyrábět menší infografiky, které půjde sejmout z obrazovky). V placené podobě už můžete infografiku uložit (PDF a PNG) a používat mimo vlastní službu.

infogr.am má na výběr několik předdefinovaných šablon (u hotové infografiky je možné je měnit), které určují nejenom pozadí, ale také barevná schemata. Do infografik je možné vkládat grafy (s širokými možnosti typů grafu), mapový graf, různé druhy textových prvků, fotografie a video. Hotovou infografiku poté můžete umístit kamkoliv s pomocí jednoduchého HTML kódu, nasdílet na Facebook, Twitter či Pinterest a zobrazit na webu samotné služby.

V praxi to můžete vidět například na https://infogr.am/nejsilnejsi-svetove-znacky-na-instagramu?src=web, kde jsem infogr.am použil alespoň pro něco praktického. TOP 10 světových značek na Instagramu. Případně, pokud je infografika malá, můžete výsledek sejmout z prohlížeče: