Infografika a malý komentář: Selfie. Fenomenální záležitost nebo čiré zlo?

Selfie, slovo, které mělo tu čest se dostat do angličtiny prostřednictvím sociálních sítí teprve nedávno, ale kořeny má v počátcích sociálních sítí. Představuje fotky sebe sama, zveřejňované právě na sociálních sítích. S řadou méně či více zábavných vlastností a souvislostí.

Najdete dostatek lidí, kteří selfie nenávidí. Ale z nepochopitelných důvodů je jiná lidé milují a nedělají nic jiného. Čas od času i v podivných momentech, jako třeba bestiálně se smějící selfie focené na pohřbech. Nebo tak silně oblíbené fotografie děvčat s vyšpulenými rty (pro které se vžil další známý termín, duck face).

Selfie se dokonce staly předmětem kampaně Spojených národů (na Post An #Unselfie Tomorrow To Support Charities se ale snad raději nedívejte).  Až tak vážné to nejspíše je. A pokud začnete selfie nějak řešit, tak asi narazíte na klasické rozdělení světa na tři tábory. Některým je to jedno (nejspíš nemají mezi přáteli žádné selfie maniaky), jiná selfie pořízují jak na běžícím páse a ti poslední, ti selfie nenávidí.

Infografika pochází od  Two Little Fleas