TIP: Google History aneb jak aktivní jste ve hledání pomocí Google

Google History (dnes schovaná a přejmenovaná do My Activity) je užitečná pomůcka k nalezení něčeho, co jste hledali a už to nemůžete najít. Něco jako záznam navštívených stránek v prohlížeči, ale v základní podobě jde jenom to informace o tom co jste na Google vyhledávali.

Mimo detailní přehled o tom co jste kdy hledali (s možností dívat se i na dílčí přehledy hledání stránek, obrázků, zpráv, …) se můžete podívat i na to, jak hodně na Google hledáte (můj graf například ukazuje, že v průměru měsíčně hledám zhruba 2 500 krát a v mé historii je zaznamenáno 27 146 vyhledání) a dozvědět se co jste nejčastěji hledali, na jaký web vás to nejčastěji přivedlo a na co jste nejčastěji kliknuli.

google-history-activity

Pokud vám nestačí pohled na aktivity v hledání, je možné si aktivovat rozšířenou historii, ale v takovém případě budete potřebovat Google Toolbar (nejde o rozšíření prohlížeče, ale o software do počítače – někdy v roce 2016 přestalo mít smysl, stačí mít Gogole Chrome).

V Google History můžete vidět i přehled vašich Bookmarks z Google Bookmarks (opět souvisí s používáním Google Toolbar).

TIP: V Užitečné odkazy týkající se Google. O některých jste ani možná nevěděli  najdete řadu užitečných věcí z nabídky GOogle