Google doplnil +1 tlačítko o přátele a testuje novou podobu

Google rozšiřuje funkčnost +1 tlačítko o informace o přátelích, kteří také dali “+1”, stačí najet kurzorem na tlačítko a objeví se bublina obsahující přehled přátel z Google Plus, kteří také dali +1. Navíc testuje novou “inline” podobu.

Google mimo doplnění informace o přátelích (z Google+) testuje i novou podobu +1 tlačítka – “inline” podoba je nicméně prozatím dostupná pouze účastníkům Google+ Platform Preview group. K vidění je tak případně hlavně v Add +1 to your pages to help your site stand out, kde najdete i další novinku – v rozšířených parametrech je nově “JS Callback function” (projevuje se jako callback=”” parametr pro g:plusone značku).

If specified, this function is called after the user clicks the +1 button. The callback function must be in the global namespace and may accept a single parameter, which will be a JSON object.

Callback funkce mohou programátoři využít pro další zpracování události kliknutí – jejich funkce dostane k dispozici JSON objekt obsahující URL a stav (kliknuto nebo odkliknuto).

“Inline” varianta umožňuje šířku 250px, 300px, 350px a 450px – lišit se pak bude pouze v množství zobrazených dodatečných informací. Od 3 profilových fotografií až po jména (maixmálně) tří zobrazených přátel.