Twitter se snaží vypadat jako Facebook i Google+. Změny jsou spíš k horšímu

Změny ve webovém rozhraní Twitteru působí jako snaha přiblížit se Facebooku či Google. Zároveň ale působí značně nedotaženě. A navíc likvidují doposud praktické a používané způsoby pohledu na dění na Twitteru

V původní podobě jste si na Twitteru mohli vybrat dva další způsoby pohledů na dění – vedle klasické Timeline (zůstává zachována) jste mohli kliknout na @vašeid a získat tak přehled všech zmínek (mentions) o vás. A třetí možnosti bylo zobrazit si přehled retweetů –  kdo retweetoval koho. A hlavně, kdo retweetoval vás.

Nově se Twitter pokouší o cosi, co působí vzhledově značně nedotaženě. Pomocí @vašeid se nově ukazuje změť zmínek (mentions), označení jako oblíbené (favorites), retweetů a přehled toho, kdo vás začal na Twitteru sledovat. Původní pohled se týkal pouze zmínek (mentions) a vizuálně byl shodný s klasickou timeline – nový pohled působí zmateně a snad jej Twitter ještě pozmění.

Změna k horšímu je ale zmizení možnosti zobrazit si přehled retweetů v původní podobě – místo toho Twitter zavádí přehled s názvem “Activity” – což je přehled favoritů, kdo začal sledovat koho a retweetů (všech druhů smíchaných dohromady). “Activity” se navíc vyskytuje i v pravém sloupci jako nový, samostatný prvek.


Snaha přiblížit se Facebooku i Google+ je částečně pochopitelná, otázkou zůstává, proč Twitter odstraňuje používanou funkčnost (zejména možnost přehledu retweetů) a zda experiment s novým vzhledem feedů není cesta špatným směrem – nový vzhled je příliš odlišný od (stále používaného) vzhledu timeline.