Google+ dosáhl 18 milionů uživatelů, v ČR přesáhl 43 tisíc

Paul Allen zveřejnil další odhad počtu uživatelů Google. Růst se zpomalil a rekordní dva miliony uživatelů za den z minulého týdne se již neopakují, Google+ tak má přes 18 milionů uživatelů.

Google celosvětově používá přes miliardu lidí a Google+, nová sociální síť, odstartovala na konci června v beta verzi. Přístupná je prostřednictvím pozvánek, které nyní může poslat kdokoliv, kdo je již uživatele. Google prozatím Google nijak nezviditelňuje ani nezahájil marketingovou kampaň.

Všechno co potřebujete vědět o Google+ najdete v Google+ tipy a triky.  Tipy, triky, návody pro nové i stávající uživatele Google+ v češtině.

Paul Allen v Google+ Update: Membership May Pass 18 Million Mark Today upozorňuje na nedostatky modelu, pomocí kterého odhaduje velikost Google+. Vychází z četnosti příjmení v populaci vs. četnosti příjmení na Google+ a uvádí, že v době kdy Google oznámil 10 milionů (viz Google+ bude mít zítra 10 milionů uživatelů), jeho odhady vycházely na 13 milionů. Je tady možné, že odhady Paula Allena nadhodnocují o zhruba 30-35%, ale stejně tak je možné, že deset milionů oznámených Google nebylo číslo ze dne oznámení, ale z několika dní před oznámením.

Tomáš Velecký odhadující stejnou metodou počet českých uživatelů včera oznámil číslo 43 tisíc (viz +6%, 43tis). Znamenalo by to, že Google+ má již více českých uživatelů než má český Twitter – ten má podle čerstvého „sčítání lidu“ 40 196 českých účtů (viz Český Twitter má 40.196 účtů. Nejsledovanější účet? Roman Kreuziger).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s