Google+ dosáhl 18 milionů uživatelů, v ČR přesáhl 43 tisíc

Paul Allen zveřejnil další odhad počtu uživatelů Google. Růst se zpomalil a rekordní dva miliony uživatelů za den z minulého týdne se již neopakují, Google+ tak má přes 18 milionů uživatelů.

Google celosvětově používá přes miliardu lidí a Google+, nová sociální síť, odstartovala na konci června v beta verzi. Přístupná je prostřednictvím pozvánek, které nyní může poslat kdokoliv, kdo je již uživatele. Google prozatím Google nijak nezviditelňuje ani nezahájil marketingovou kampaň.

Všechno co potřebujete vědět o Google+ najdete v Google+ tipy a triky.  Tipy, triky, návody pro nové i stávající uživatele Google+ v češtině.

Paul Allen v Google+ Update: Membership May Pass 18 Million Mark Today upozorňuje na nedostatky modelu, pomocí kterého odhaduje velikost Google+. Vychází z četnosti příjmení v populaci vs. četnosti příjmení na Google+ a uvádí, že v době kdy Google oznámil 10 milionů (viz Google+ bude mít zítra 10 milionů uživatelů), jeho odhady vycházely na 13 milionů. Je tady možné, že odhady Paula Allena nadhodnocují o zhruba 30-35%, ale stejně tak je možné, že deset milionů oznámených Google nebylo číslo ze dne oznámení, ale z několika dní před oznámením.

Tomáš Velecký odhadující stejnou metodou počet českých uživatelů včera oznámil číslo 43 tisíc (viz +6%, 43tis). Znamenalo by to, že Google+ má již více českých uživatelů než má český Twitter – ten má podle čerstvého “sčítání lidu” 40 196 českých účtů (viz Český Twitter má 40.196 účtů. Nejsledovanější účet? Roman Kreuziger).