Tipy a triky pro Google+ pro Android

Google+ má velmi vydařenou mobilní aplikaci pro Android (a ve schvalovacím procesu aplikaci pro iPhone/iPad). Pár tipů a triků, které se vám budou hodit k jejímu užívání.

TIP: Google+ Tipy a Triky obsahuje přehled všech tipů, triků a návodů týkající se Google+

Podle všeho není G+ aplikace pro Android dostupná na Slovensku – Google+ Android App for Non US Members na XDA by vám mohlo pomoci.

Nejdůležitější – nastavte si správně automatický upload pořízených fotografií a videí. V Settings najdete ve spodní části možnost zapnout/vypnout Instant Upload a další nastavení s ním spojená. Pokud si Instant Upload zapnete, jakákoliv pořízena fotka nebo video se bude automaticky nahrávat do Google+ (nezveřejní se, pouze se připraví k nahrání).

Pokud chcete šetřit baterku či mobilní data, můžete si Instant Upload vypnout, nastavit nahrávání jenom fotek (místo fotek+videa), nastavit nahrávání jenom přes WiFi, zamezit nahrávání pokud jste roamingující a povolit nahrávání pouze pokud připojíte telefon k nabíječce.

TIP: V nastavení Instant Upload najdete i možnost nahrát na Google+ všechny fotografie, které již v telefonu máte.

V nastavení najdete i možnost nastavit si notifikace – pro příchozí “zprávy” v Google+ a odděleně pro požadavek na Huddle (mobilní skupinový chat). Huddle není nijak spojeno s Chat (GTalk) na počítači  a GTalk (Google Talk) najdete v telefonu jako samostatnou aplikaci.

TIP: Notifikace jsou střídavě spolehlivé a střídavě zlobí, není bohužel možné upravit interval kontroly a “push” není příliš spolehlivý

Samotné Notifikace jsou dostupné v standardní notifikační oblasti telefonu a v aplikace ve “vytahovací” liště (vytahuje se odspoda místo z vrchu). Je dobré se je naučit používat – vytáhnout a postupně “přečíst” jednu po druhé – po kliknutí na notifikaci se otevře odpovídající položka a můžete ji zpracovat (přečíst, někoho přidat do Kruhů, komentovat). Po návratu se ocitnete zpět v notifikacích.

TIP: Čtěte odshora, pokud to budete dělat odspoda, zlobí to. Špatně se označují již zpracované.

V aplikaci najdete Stream (všechno příchozí z Google+), Huddle (přístup ke všem Huddle co již existují a založení nových), Photos (přístup k fotografiím a focení nových), Profile (váš profil) a Circles (přehled kruhů, lidí v kruzích a možnost zobrazit Stream pouze určitého kruhu).

Pokud chcete zobrazit Stream pouze určitého Kruhu musíte přes Circles -> vybrat určitý Kruh -> kliknout na Posts ve spodní části.

Google+ aplikace přidala do sdílení v Androidu možnost sdílet do Google+ – sdílení je tedy přístupné ze všech aplikací na Androidu, kde je možné sdílet. Pokud budete sdílet odkazy, tak se sdílí “mobilně”, tedy ne v klasické podobě – vznikne status s odkazem (klikacím) v textu.

Hangout (vide ochat až pro 10 osob) v mobilní aplikaci není, nehledejte ho.

V mobilní aplikaci můžete bezproblémově spravovat příchozí informace o tom, že si vás někdo přidal do kruhu. Snadno si ho už v mobilu můžete přidat do patřičného kruhu, nemusíte čekat až budete u počítače.

Mobilní aplikace má widget – bohužel jenom pro spuštění aplikace, sdílení, vyfocení a přístup k fotografiím. Neumožňuje zobrazovat Stream.

Stream umožňuje zobrazit Nearby, Circles a Incoming – postačí swipe vlevo nebo vpravo. Nearby by měly být statusy od lidí, kteří jsou “nedaleko” od vás, ale je to poněkud zvláštní. Incoming je přesně totéž co na počítači, tedy statusy lidí, které nemáte v kruzích.

Dávat +1 na příspěvek můžete v okamžiku, kdy si ho otevřete v detailním pohledu (kliknutím an příspěvek ve Stream). “+1” najdete v horní liště.

TIP: V horní liště u příspěvku najdete i “…” umožňující Mute a Report Abuse.

Google+ aplikace pro mobil je propojená s Latitude – “check-in” vyvoláte kliknutím na ikonku “zaškrtnutí” (v horní liště vedle ikonky foťáku). Bohužel ani po roce existence Latitude v mobilu Google stále nepochopil, že je nutné mít možnost zakládat nová místa.

Pokud zadáváte nový příspěvek, můžete nastavit komu je určen (horní část) a případně nastavit/vypnout lokační informace (pod příspěvkem). Můžete připojit fotografii (vyfocením nebo z galerie)

TIP: Google+ Tipy a Triky obsahuje přehled všech tipů, triků a návodů týkající se Google+