bitly Pro už není beta a je dostupné zdarma – pořiďte si vlastní zkracovač

bitly Pro umožňující vytvářet vlastní zkracovače je nově v ostrém provozu a navíc dostupné zdarma pro všechny uživatele.

Podle bitly Pro is now… bitly! vlastní zkracovače (na vlastní doméně) protřednictvím www.bitly.com představují už přes deset tisíc domén, včetně těch jako je gat.es (The Gates Foundation, diddy.it (Diddy), dalaila.ma (Dalai lama) a cart.mn (South Park studios).

Ukončení beta provozu přináší i dostupnost této služby v základní, zdarma dostupné, funkčnosti tohoto zkracovače.

To make our whitelabel service available to as many of our users as possible, we are not only bringing bitly Pro out of beta — we are building it right into the core functionality of bitly itself. As of today, every bitly user can set up a custom short domain from within their bitly account settings, free of charge and with no waiting period

Zdarma dostupná je i monitorovací služba, která umožňuje sledovat všechny zkrácené odkazy vedoucí na vámi vlastněnou doménu, tedy nejenom vámi vytvářené zkrácené odkazy, ale odkazy vytvářené i dalšími uživateli.

Novinkou je i změna domény, kterou bitly používá – problematické bit.ly nahrazuje www.bitly.com – změna se netýká zkrácených adres, které stále můžete vytváře pomoci bit.ly či j.mp.