Ještě před několika lety jedna z nadějných sociálních sítí. V úspěšné době desítky milionů uživatelů. Pak, stejně jako řada dalších, nezvládla nástup Facebooku a postupně začala upadat. A brzy bude něčím jiným.

Social Network Pioneer Friendster To Erase All User Photos, Blogs And More On May 31 uvádí TechCrunch – do úmrtního listu jedné z prvních sociálních sítí tak budete moci vepsat 31. květen. Po tomto datu z www.friendster.com zmizí vše, co tvořilo původní síť. A vznikne “cosi”, co lze jenom velmi těžko pochopit ze záměrů současných vlastníků.

Our improved site is designed to create new profiles that allow you to connect differently with people and do things differently than other networking sites. Basically, the new site will complement your existing online presence in other social networking sites.

Friendster a LinkedIN (Zdroj: Google WebTrends)

Friendster vznikl v roce 2002, tedy opravdu v počátcích sociálních sítí. Podařilo se mu získat zhruba 50 milionů dolarů investic a v roce 2009 byl koupen malajskou společnosti MOL Global (pravděpodobně za 20 až 40 milionů dolarů).

Friendster v USA už nemá moc uživatelů.

“Nový” Friendster by se měl objevit za několik týdnů, ale cílit bude hlavně na asijské uživatele – s ohledem na převahu Facebooku ve všech oblastech bude mířit na hraní her a hudbu a využívat k tomu Facebook a jeho Open Graph.