Amazon EC2 má výpadek, ovlivňuje velkou část Internetu

Amazon EC2 (Elastic Cloud Compute) platforma má mnohahodinový výpadek. Výsledek je nefunkčnost řady dalších služeb – Quora, Foursquare, Hootsuite, Reddit a řada dalších webů a služeb je mimo provoz. Pro nepřátele Cloud Computingu je to vítaný moment ke kritice, pro realistické příznivce šance na zviditelnění slabin a tlak k nalezení řešení.

We can confirm connectivity errors impacting EC2 instances and increased latencies impacting EBS volumes in multiple availability zones in the US-EAST-1 region. Increased error rates are affecting EBS CreateVolume API calls. We continue to work towards resolution.

Service Health Dashboard stále ukazuje na problémy v datovém centru v Severní Virginii – problémy s konektivitou, zpožděním a databázovými službami. Řada nových internetových služeb používá právě Amazon EC2 – výhody Cloud Computingu a příznivé ceny byly dostatečným důvodem proč neinvestovat značně do vlastní infrastruktury (počítačů, licencí i konektivity). A prakticky (nyní) šestihodinový výpadek je poměrně velkým problémem.

Quora, Foursquare, Hootsuite, Moby, Reddit, Ow.ly, Scvngr, Dsicovr, Wildfire, Livefyre a desítky další webů tak nefungují vůbec, nebo se jim alespoň podařilo na hlavní stránku dát informací o výpadku EC2. Nefunguje například ani Cydia (zdroj jailbreaků pro iPhone).

“Amazon EC2 (which does host the primary Cydia website, purchasing, etc.) is currently experiencing severe issues: nothing I can do but wait.” píše @saurik (Jay Freeman) na Twitteru.