Unikátní muzeum videoher v ČR zahajuje provoz

První české muzeum videoher a arkádových automatů bylo otevřeno v Červeném Újezdě – nabízí možnost vyzkoušet si některý z více jak 50 herních arkádových automatů s hrami, které tvoří nedílnou součást historie herního průmyslu.

Aréna ArcadeHry.cz představuje unikátní projekt, který nabízí šanci vyzkoušet si ty největší klasiky videoherní éry na původních arkádových automatech. Hlavním partnerem projektu je Hrad Červený Újezd, v jehož areálu je Aréna umístěna. Od centra Prahy je Aréna vzdálena necelých 30 km. Muzeum bude otevřeno každý víkend – v sobotu mezi 9.00–18.00 hod., v neděli mezi 9.00–17.00 hod.

Pokud stejně jako my nemůžete zapomenout na všechny ty úžasné okamžiky v pouťových maringotkách nebo porevolučních hernách, naše arkádové muzeum je pro vás místo zaslíbené,” říká šéf muzea Jan Orna.

V Aréně jsou k dispozici historické stroje s legendami jako Space Invaders, Centipede, Asteroids, Galaxian, Missile Command, Battlezone, Gauntlet, Dig Dug, Pac Man, Galaga, Frogger, Pole Position, Golden Axe, Street Fighter II a desítkami dalších titulů. Historie projektu Arcadehry.cz se začala psát již v roce 2004, kdy herní nadšenec Jan Orna začal soukromě sbírat staré herní konzole. K nim se postupem času přidaly i arkádové automaty, které byly později zapůjčovány na nejrůznější firemní akce.

Vstupné do muzea je pro děti do 6 let zdarma. Pro děti do 15 let činí 69 Kč za jeden den a pro dospělé 99 Kč za den. V průběhu dne si může návštěvník vyzkoušet kterýkoliv z funkčních automatů, přičemž samotné hraní je již zdarma.