DSL.cz zveřejnil mapu rychlostí mobilního internetu

Mapový mashup vzniklý z údajů získávaných z DSL.cz – Měření rychlosti – mobilní aplikace na Androidu – ukazuje kde v ČR najdete mobilní internet a jaké rychlosti nabízí.

Mapa rychlostí je sestavena na základě měření okamžité rychlosti mobilního internetového připojení, jenž zajišťuje aplikace DSL.cz pro OS Android. Tato aplikace zaznamenává desítky tisíc spuštěných měření měsíčně. Oproti konkurenci zvládá nejpřesnější měření vyšších rychlostí, a to i na slabších telefonech.

Komentář – Uživatelskou mapu rychlostí mobilního připojení naleznete na internetovém odkazu http://www.dsl.cz/mapa-rychlosti-mobilniho-internetu. Bohužel zatím nenabízí žádná pokročilejší vizualizace získaných dat – hodila by se zejména heat-mapa, tedy grafické vyjádření kvality datového přípojení. V aktuální podobě si můžete pouze zobrazit jednotlivé ikonky – s ohledem na množství měření je navíc nutné poměrně detailně mapu přibližovat. Statistické vyhodnocení by taky nebylo marné – pro možnost porovnání nabídky jednotlivých operátorů.