21. března 2006 svět spatřil první Tweet. Bylo v něm uvedeno “just setting up my twttr” a autorem byl Jack Dorsey, jeden ze zakladatelů.

O pět let později má 140 milionů tweetů a 460 tisíc nových účtů denně a je, zejména v USA, vlivných sociálním médiem. Mikroblogovací služba vymezující kreativitu a grafomanií uživatelů na 140 znaků textu od té doby poněkud změnila jméno. Původní Twttr se rozrostlo o několik písmenek. Ale i přes www.twttr.com stále Twitter najdete.
Velmi, velmi staré původní logoJack Dorsey už v Twitteru není, najdete ho v Square (www.squareup.com) kde se snaží o další revoluci. Pro změnu v online placení.

Twitter má dnes skoro 200 milionů uživatelů a jeho tržní hodnota se odhaduje na 10 miliard dolarů. A stejně jako před pěti lety stále nemá jasno, jaký obchodní model ho vlastně uživí.

A něco zajímavého?  5 Fascinating Facts About Twitter’s History má něco o tom, jak vzniklo omezení na 140 znaků. A screenshot zcela původního twttr.com – tedy toho, který měl právě tohle hrůzné zelené logo.