Twitter zpřístupnil permanentní HTTPS přístup, špatná zpráva pro script kiddies

Bouře vyvolaná add-onem pro Firefox jménem FireSheep má další pozitivní výsledky. V nastavení účtu na Twitteru si můžete zaškrtnout „Always use HTTPS“

Add-on pro Firefox jménem FireSheep umožní získat přístup k Facebook účtům a samozřejmě nejenom k nim. Twitter a jakékoliv další webové aplikace používající cookies pro jasné svázání návštěvníka (prohlížeče) s přihlášeným sezením postihl stejný problém. Používání Facebooku, Twitteru i dalších webů na odposlouchávatelné síti (například Wi-Fi v kavárně) může vést k značným problémům.

Kdokoliv s pomůckou jakou je například právě FireSheep může odchytit vaši komunikaci a ze svého počítače se okamžitě „přihlásit“ na váš účet. Aniž by znal přihlašovací údaje. Poučil se o tom ostatně například i Ashton Kutcher – jeho @aplusk účet na Twitteru zaznamenal návštěvu hackera. Vtipného hackera.

Twitter nově umožňuje zapnout povinnou aktivaci HTTPS komunikace s Twitterm- postačí v nastavení účtu odrolovat dolů k ukládacímu tlačítku.

Facebook je možné používat přes https://www.facebook.com přímo, můžete ale čas od času narazit na některé nefunkční části Facebooku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s