Google (ne)spouští sociální síť pod jménem Google Circles

O víkendu ReadWriteWeb přinesl zprávu, že Google spouští novou sociální síť Google Circles a představí ji na probíhající konferenci South by Southwest Interactive. Dlouho očekávaný konkurent Facebooku a konečné propojení všech drobných sociálních aktivit  by mělo nabídnout sdílení fotografií, videa a stavových zpráv.Google Circle logo (2009)Základním stavebním kamenem Google Circles mělo být to, co současné sociální sítě (a Facebook zejména) nejvíce postrádají – orientaci na reálné sociální “kruhy”, nikoliv na jednu (zpravidla nic neříkající a zcela promíchanou) skupinu “přátel” či “kontaktů”.

Současné sociální sítě “házejí všechny do jednoho pytle” a jenom velmi obtížně umožňují oddělit rodinu, skutečné přátele, spolužáky, kolegy, obchodní partnery, zákazníky a další skupiny lidí, se kterými je často nutné komunikovat rozdílnými způsoby.

Google spuštění Google Circles velmi brzy po uveřejnění článku na RWW popřel (False Alarm: Google Circles Not Coming Now–and Probably Not Ever) – “Circles” je podle všecho pouze pouze interní koncept, experiment, který řeší to, jakým způsobem se k uvedenému problému postavit.

Poznámka: Google Circles články z víkendu používají Google Circle logo, které pochází z roku 2009 (podrobnosti zde)