Microsoft chce snížit podíl IE6 pod jedno procento

Webdesignerské zlo, noční můra tvůrců webových stránek, takto je některými označována jedna ze starších verzí prohlížeče od Microsoftu. Internet Explorer ve verzi 6 je už opravdu zastaralý. A také potenciální hrozbou, protože i přes všechny bezpečnostní opravy neobsahuje některé novější prvky, které přispěly k zvýšení bezpečnosti tohoto prohlížeče.

Společnost Microsoft dnes spustila nový web, www.ie6countdown.com, který bude sledovat snižující se podíl prohlížeče Internet Explorer 6 ve světě. Cílem je upozornit na zastaralost této verze prohlížeče i na možnosti, jak mohou jeho uživatelé z domácností i firem přestoupit na novější verze. V současné době má Internet Explorer 6 ve světě podíl okolo 12 procent. Nová stránka bude fungovat až do doby, kdy tento podíl klesne pod jedno procento.

Aktuální celosvětový podíl IE 6 je 12% a staří tohoto prohlížeče už dosahuje jednoho desetiletí. Aktuální verzi Internet Exploreru (IE8) mohou uživatelé získat na adrese www.beautyoftheweb.com . Mohou případně i vyzkoušet novější verzi v beta podobě (IE9). Pro uživatele, kteří nemohou novější Internet Explorer na svých Windows z nějakého důvodu používat je vhodnější přemýšlet nad přechodem na Mozilla Firefox či Google Chrome. Případně zkusit nějaký další (Opera, Safari, Maxthon, …)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s