www.xhosting.cz hacknuto, vyjádření provozovatele v Xhosting.cz hacknut. Spojitost s aférou okolo Kapusta.cz se nabízí jako více než zřejmá.

Dobrý den,

dnes, v ranních hodinách, došlo k napadení webhostingu Xhosting.cz neznámým pachatelem.
Hacker využil jedné bezpečnostní chyby a přepsal titulní stránky webů. Tato chyba byla ihned opravena a náš tým obnovuje data ze záloh.

Za způsobené problémy se velice omlouváme, prosíme Vás o shovívavost a budeme Vás informovat o dalších postupech při řešení tohoto problému.

Hack Xhosting.cz je lze chápat jako reakci na aféru okolo jiného hostingu – byť je možné, že xhosting.cz prostě padl za oběť automatizovanému běhu nějakých skriptů bez jakékoliv souvislosti s Kapustou. Kapusta.cz před několika týdny přišla kompletně o obsah svých serverů (dost dobře možná jednoho serveru). Majitel neměl ani zálohu a lze i konstatovat, že pravpoděpodobně nikdy neměl v úmyslu jakkoliv seriózně podnikat (detaily například v Nefunguje webhosting kapusta – co se děje a co dál?).

Konec Kapusta.cz přišel s hackerským útokem na Kinotip.cz – Michal Jeník, provozovatel Kapusta.cz, přišel o kompletní data a jediné co se mu “podařilo”, bylo obnovit stránky z archivu ve vyhledávání Google (sic). xHosting.cz poté Kapusta.cz převzal