Robert Muglia opouští Microsoft, po 23 letech

President serverové divize, Robert Muglia, opouští Microsoft.

Steve Ballmer, Microsoft CEO, v dopise rozeslaném zaměstnancům neočekávaně ohlásil rozhodnutí najít nového šéfa pro “Server and Tools division” po konverzaci s Mugliou týkající se “obecného podnikání a toho co je potřeba pro urychlení našeho růstu“. S ohledem na rozhodnutí o výměně šéfa se, podle Ballmera, Muglia rozhodl společnost v létě opustit. Náhradu bude Microsoft hledat uvnitř i mimo společnost.

Serverová divize je zisková (5.49 miliardy dolarů zisku při 14.87 miliardě dolarů obratu, 14% růst oproti loňskému roku) a Muglia je všeobecně chápán jako špičkový a úspěšný manažer. Podle některých zdrojů došlo mezi Ballmere a Mugliou k neshodě ohledně alokace prostředků pro oblasti, které nepřinášejí velké prodeje (například cloud computing, které také spadá pod Mugliu).

Muglia je další z řady manažerů, kteří v posledních letech opustili Microsoft – namátkou – Ray Ozzie (Chief Software Architect), Stephen Elop (prezident Business division), Robbie Bach (Devices division), Chris Lindell (finanční ředitel). Ostatní opustili Microsoft na základě vlastního rozhodnutí.