Robert Muglia opouští Microsoft, po 23 letech

President serverové divize, Robert Muglia, opouští Microsoft.

Steve Ballmer, Microsoft CEO, v dopise rozeslaném zaměstnancům neočekávaně ohlásil rozhodnutí najít nového šéfa pro „Server and Tools division“ po konverzaci s Mugliou týkající se „obecného podnikání a toho co je potřeba pro urychlení našeho růstu„. S ohledem na rozhodnutí o výměně šéfa se, podle Ballmera, Muglia rozhodl společnost v létě opustit. Náhradu bude Microsoft hledat uvnitř i mimo společnost.

Serverová divize je zisková (5.49 miliardy dolarů zisku při 14.87 miliardě dolarů obratu, 14% růst oproti loňskému roku) a Muglia je všeobecně chápán jako špičkový a úspěšný manažer. Podle některých zdrojů došlo mezi Ballmere a Mugliou k neshodě ohledně alokace prostředků pro oblasti, které nepřinášejí velké prodeje (například cloud computing, které také spadá pod Mugliu).

Muglia je další z řady manažerů, kteří v posledních letech opustili Microsoft – namátkou – Ray Ozzie (Chief Software Architect), Stephen Elop (prezident Business division), Robbie Bach (Devices division), Chris Lindell (finanční ředitel). Ostatní opustili Microsoft na základě vlastního rozhodnutí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s