Gartner Magic Quadrant: Symantec lídrem trhu v oblasti ochrany koncových bodů

Nový 2010 Magic Quadrant pro Endpoint Protection řadí Symantec Endpoint Protection mezi přední řešení trhu a trh s antivirovým řešením tradičně ostře kritizuje

Průmysl ochrany koncových bodů (Endpoint Protection) se podle Gartnerů v roce 2010 z pohledu výrobců nijak výrazně nezměnil. Nedošlo ani k žádné výrazně změně v přesnosti a schopnosti detekovat malware a antivirové řešení se většinou točí okolo klasického systému detekce podle signatur, místo řešení základů problému. Gartneři upozorňují i na selhání HIPS (Host-based Intrusion Prevention System) s ohledem na nesplněná očekávání vlivem velkých nárok na management.

Zpráva se i poměrně ostře opírá do dlouhotrvajícího selhávání antivirových tvůrců při reakcích na aktuální bezpečnostní rizika – a pro rok 2010 se jim, podle zprávy, podařilo zaostat ještě více. Testy ukazují, že aktuální antivirová řešení jsou pouze zhruba v 50% efektivní při zjišťování nových variant existujících hrozeb a ještě hůře na tom jsou při detekci cílených či málo rozšířených hrozeb.