Google nesouhlasí s tím, že Internet Explorer je nejbezpečnější prohlížeč

Podle testu “nezávislé společnosti” NSS Labs ze září tohoto roku je Internet Explorer 9 nejvíce bezpečný prohlížečem co se ochrany proti sociálně-inženýrskému malware. Kompletní zprávu si můžete přečíst v PDF.

“Nezávislost” společnosti (a hlavně testu) je ale zpochybněna už od počátku tím, že test by financován společností Microsoft. Podle Google (Google Responds to NSS Labs Browser Security Report) je ale také zvláštní, že NSS Labs testovali poslední verzi Internet Exploreru proti Google Chrome ve verzi 6 – poslední verze Chrome přitom je osm. Google se navíc pozastavuje nad tím, proč tento test, provedený v září (tehdy bylo Chrome 6 aktuální), byl zveřejněn až v prosinci, kdy jeho vypovídací schopnost už není příliš aktuální.

Google komentuje i skutečnost, že test jako takový vůbec nebral v potaz jakou míru bezpečnosti daný prohlížeč nabízí v otázce plug-ins a samotného prohlížeče, zajímal se pouze o to, jak se dokáže vypořádat se “škodlivými” internetovými adresami – samotné testované adresy test nezveřejnil a není možné provést nezávislé ověření.