68% vysokorychlostních přípojek v USA není až tak vysokorychlostních

Poslední zpráva amerického FCC ukazuje, že nejenom ČR se potýká s „vysokorychlostním“ Internetem co není až tak vysokorychlostní.

Podle FCC (PDF) je vysokorychlostní internetové připojení minimálně 4mbps/1mbps (down/up). A více než dvě třetiny (68%) z 90 milionů přípojek tak nesplňují požadavek – nabízejí pomalejší rychlost stahování či odesílání (případně oboje) – nesplňují dokonce ani požadavek na 3mbps/768kbps.

  • 58% přípojek je pomalejší než 3mbps downstream
  • 49% má upstream pomalejší než 768kbps

Pokud by české ČTÚ vydalo podobně detailní zprávu, nebyla by situace o nic lepší. Dominantní Telefónica O2 sice nabízí 8mbps/16mbps ADSL přípojky, ale ve skutečnosti nejsou tyto přípojky schopny zpravidla přesáhnout ani polovinu „udávané“ rychlosti – klasickým obchodním trikem je rychlost přípojky pouze „maximální možná“. A o vyšších rychlostech odesílání si uživatelé ADSL „vysokorychlostního“ internetu nechat jenom zdát – na jedné z nejčastěji dosažitelných rychlostí přípojky je 4mbps downstream a 256kbps upstream.

Nejvíce rozšířenou technologií vysokorychlostního internetu pro domácnosti (v USA) je stále kabelové připojení (38.2%) a třetí je ADSL (25.3%). Na druhé místo se dostalo mobilní připojení (31.8%). Celkově ale vede mobilní připojení (39.4%) následované kabelovým (32.4%) a třetí je ADSL (23.3%)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s