MasterCard.com pod DDoS útokem příznivců WikiLeaks

PaylPal.com blog, švýcarská banka a nyní i MasterCard čelí nespokojenosti příznivců WikiLeaks s jednáním těchto společností. A podobné nebezpečí se reálně týká i dalších společností, které dávají ruce pryč od WikiLeaks a Juliana Assange

Operation:Payback postupně ukazuje všem kdo se zachovali poněkud zvláštně vůči WikiLeaks a Julianu Assange jaká je odvrácená tvář Internetu. Série DDoS (Distributed Denial of Service) útoků způsobí několikahodinové výpadky webů těchto společností. Okusil to PayPal, který zablokoval WikiLeaks účet. Přesvědčila se o tom i švýcarská banka, která zrušila konto Juliana Assange.

A čerstvě na to doplatila i MasterCard, která nepochopitelně zablokovala posílání příspěvků na činnost WikiLeaks. A oprávněně je kritizována, že ji nečiní problémy přijímat příspěvky na činnost organizací jako je Ku-Klux-Klan.

Informace o obětech Operation:Payback najdete na @Anon_Operation, Twitter účtu skupinu jménem Anonymous – stojící v minulosti i za řadou útoku na anti-pirátské společnosti.  Stojí nejspíš i za sloganem “Freedom of expression is priceless. For everything else, there’s MasterCard” parodujícím reklamy na MasterCard.