Závislí na FarmVille se dočkají i pěstování a chování domácího zvířectva, jinak je CityVille hra, kde se uklikáte k smrti. Vypadá dobře, bude návyková, ale nic nového nečekejte.

CityVille tak trochu navazuje na FarmVille i všechny ostatní hry od Zyngy, které může znát z Facebooku. Donekonečna se opakující činnosti zabalené v líbivé grafice a hudebním doprovodu. V nové hře obohaceny hlavně o několikanásobně vyšší míru klikání – místo jednoho kliknutí vás zpravidla čekají tak tři až čtyři. Nestačí totiž jenom získané věci “uložit”, je potřeba kliknout na penízky (nejlépe tři) a ještě body. Výsledek je ten, že z klikání půjde hlava kolem. A nakonec v mailu najdete desítky upozornění, že “Your crops are ready to harvest in CityVille.”

Zynga se snaží vyrovnat s výrazně nižšími možnostmi volného “virálního” šíření her a aplikací na Facebooku, takže komunikuje a vnucuje se daleko více, než kterákoliv hra předtím. CityVille počítá i s nutností obchodovat – pochopitelně s “přáteli”, které si do hry přitáhnete – jinak se vaše město moc rozvíjet nebude.  Nebo, spíše řečeno, moc nebude – hlavní z podmínek růstu totiž skutečně je, že přitáhnete do hry další přátele.

Zynga spustila CityVille

A samozřejmě, nechybí ani tak důležitá možnost kupovat si herní “měnu” za měnu skutečnou. Z pohledu na “kurzovní lístek” trochu mrazí. Zynga nenasadila nijak lákavé ani výhodné kurzy.